Şeful CNAS trăieşte pe picior mare

Lucian Duţă, şeful Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate, are un imobil în centrul Capitalei, obţinut de la Primărie şi conduce o maşină de 60 de mii de euro.
Romania TV
13 mart. 2012, 08:57
Şeful CNAS trăieşte pe picior mare

Lucian Duţă pare a merge pe principiul, cine NU împarte, parte îşi face. Asta pentru că el e responsabil de banii pentru medicamentele bolnavilor din România, inclusiv ai celor cu cancer care de două săptămâni nu mai au multe dintre medicamentele necesare.

Duţă nu pare însă afectat. El a fost suprins în Capitală, la volanul unui BMW, seria 5, despre care a spus că nu îi aparţine.  „Nu este maşina mea. Este maşina unui prieten, eu nu am maşină, mi-a împrumutat-o el ca să mă pot deplasa”, a fost replica şefului CNAS.

DailyBusiness
Mesele cu carne, un lux pentru milioane de europeni. Unde se clasează România în clasamentul Uniunii Europene
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Andreea Marin, dezvăluiri neașteptate despre viața sentimentală! „Nu trebuie să fie…“
Fanatik.ro
Suma uluitoare investită de Paul Pescobar în turismul balnear din România. Câți bani vrea să bage în stațiunea Techirghiol, vestită pentru nămolul terapeutic
Capital.ro
Marele artist al României a plecat să dea reprezentație pe scena cerului. Un mare şi smerit actor! Aplauzele rămân pentru eternitate
Playtech.ro
Cum vinzi un teren intravilan în România, dar extravilan. Când este obligatorie procedura pentru dreptul de preempțiune
Adevarul
Spitalele franceze, în alertă. Mărturia unui medic român despre pregătirile pentru un eventual conflict în Ucraina
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Apare o nouă fabrică de autobuze electrice în România
Prosport.ro
FOTO. Cum arată mama a doi copii care a participat la Campionatele Mondiale de Bikini Fitness
kanald.ro
Preț carburanți joi, 4 septembrie 2025: Cât costă un litru de benzină și motorină astăzi
Cancan.ro
Primul mesaj al Mihaelei Rădulescu, după reîntoarcerea în România. Bărbatul pentru care are cuvinte de laudă după moartea lui Felix Baumgartner
iamsport.ro
Mircea Lucescu, acuzat că i-a distrus cariera unui antrenor român: ”Mă făcea Ferguson, apoi suna să nu fiu numit în funcție”
MediaFlux
Anunțul Hidroelectrica privind prețurile pentru luna septembrie. Toți consumatorii sunt afectați
stirilekanald.ro
Cine sunt soții care și-au pus capăt zilelor împreună. S-au aruncat în gol de la etajul trei
substantial.ro
De ce apar mirosurile neplăcute în acele zone? 4 motive pe care toate femeile ar trebui să le cunoască