Senatorul PSD Olguţa Vasilescu a demisionat din Senat

Preşedintele Senatului, Vasile Blaga, a anunţat, luni, demisia din Legislativ, începând cu data de 29 iunie, a social-democratei Olguţa Vasilescu.
Romania TV
25 iun. 2012, 16:18
Senatorul PSD Olguţa Vasilescu a demisionat din Senat

Lia Olguţa Vasilescu a câştigat fotoliul de primar al municipiului Craiova, la alegerile din 10 iunie.

Plenul Senatului a votat cu 80 de voturi favorabile şi o abţinere vacantarului postului de senator deţinut de Olguţa Vasilescu.