Sepsi Sfântu Gheorghe, victorie în faţa FC Voluntari, scor 2-1

Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), partida disputată cu FC Voluntari, în etapa a IX-a a play-out-ului Ligii I. Fundaşul Lucian Cazan (FC Voluntari) a fost eliminat în minutul 84, după ce a primit două cartonaşe galbene în mai puţin de trei minute, scrie news.ro.

12 mai 2018, 12:22

Au marcat: Marinescu ’81 (p) / Hamed ’16, Fulop ’21

Min. 16, 0-1, Yasin Hamed marcat cu un şut plasat, după ce a scăpat singur cu portarul, în urma unei pase primite de la Tandia;

Min. 21, 0-2, Fulop a reluat spectaculos în plasă, de la aproxiamtiv 11 metri, un balon centrat de Sato;

Min. 81, 1-2: În minutul 79, Ghinga l-a faultat pe Voicu în careu. Marinescu a transformat penaltiul.

Cartonaşe galbene: Pîrcălabu ’77, Cazan ’82, ’84, Balauru ’85 / Fulop ’80, Niczuly ’85;

Cartonaş roşu: Cazan ’84

Arbitri: Andrei Chivultete – Marius Nicoară, Adrian Popescu – Adrian Cojocaru;

Observatori: Constantin Ştefan, Cătălin Cursaru.

Sepsi, cu 26 de puncte, urcă pe locul 3 în play-out, în timp ce FC Voluntari coboară de pe 3 pe locul formaţiei din Sfântu Gheorghe înaintea acestei etape, 4, cu 24 de puncte.