SEPSI – VIITORUL 0-0 în etapa a 25-a din Liga 1. Penalty ratat de Tandia. VEZI CLASAMENTUL

Sepsi şi Viitorul au remizat, vineri, la Sf. Gheorghe, în primul meci din etapa a 25-a din Liga 1. Tandia (Sepsi) a ratat un penalty în minutul 62.

22 feb. 2019, 19:38

Sepsi și Viitorul au remizat în prologul etapei cu numărul 25 din Liga 1. În prima repriză nu a fost nici măcar o ocazie! După pauză, s-a jucat mai agresiv. Sepsi putea închide ecuaţia play-off-ului în minutul 62. A beneficiat de un penalty, dar Tandia, care jucase excelent până atunci, a tras alături. Arămas 0-0, rezultat care păstrează suspansul total şi pentru ultim etapă. Sepsi joacă în deplasare cu CFR, iar Viitorul primeşte vizita lui FC Botoşani.

SEPSI – VIITORUL 0-0

Sepsi: Fejer – G. Moura, O. Viera, Jovanovic, Khamis – A. Rus, Karnitskiy (Vaşvari 58) – Mensah (Sato 82), Velev, F. Ştefan – Tandia.

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer – Artean (Achim 70), T. Băluţă, P. Iacob (Rivaldinho 81) – Vînă, I. Hagi, Houri (Calcan 70).