Serena Williams, explozie de nervi la Miami. Americanca şi-a distrus racheta VIDEO

Serena Williams a jucat miercuri seara în sferturile de finală ale turneului de la Miami, împotriva jucătoarei germane Sabine Lisicki. La jumătatea primul set Serena a avut o eplozie de nervi, dând cu racheta de pământ.

01 apr. 2015, 18:52

Serena Williams a avut meci greu în sferturile de finală ale turneului de la Miami, cu Sabine Lisicki, partida intrând în setul decisiv, după ce americanca a câştigat primul set cu 7-6, iar pe cel de-al doilea l-a pierdut cu 1-6. În cele din urmă Serena a câştigat cu 6-3 şi s-a calificat în semifinale, dar drumul până la careul de aşi a fost destul de dificil.

Vezi şi SIMONA HALEP SLOANE STEPHENS LIVE VIDEO. Simona joacă pentru calificarea în semifinale la Miami

La jumătatea primului set, la scorul de 3-3, numărul 1 mondial şi-a pierdut cumpătul şi a avut o ieşire necontrolată, dând de mai multe ori cu racheta de pământ, până a distrus-o. Serena şi-a aruncat apoi racheta lângă bancă, de unde a fost recuperată de către unul din copiii de mingi. Meciul Serena Williams – Sabine Lisicki a fost transmis în direct de Dolce Sport.