Simona Gherghe s-a infectat cu Covid pentru a doua oară, după doar patru luni. Ce simptome are prezentatoarea tv

Simona Gherghe s-a infectat din nou cu Covid. Au trecut doar patru luni de când a fost testată pozitiv pentru prima dată, iar acum a luat din nou virusul.
Alina Costache
04 iul. 2022, 22:16
Simona Gherghe s-a infectat cu Covid pentru a doua oară, după doar patru luni. Ce simptome are prezentatoarea tv

Simona Gherghe este în izolare acasă și încearcă să stea cât mai departe de familie. Prezentatoarea și-a făcut mai multe teste și au ieșit pozitive.

Timp de câteva zile Simona Gherghe nu a fost deloc activă pe rețelele sociale, iar fanii au început să se întrebe ce s-a întâmplat cu ea. Prezentatoarea tv a dezvăluit, în cele din urmă, care e motivul.

Simona Gherghe le-a dezvăluit fanilor că are coronavirus. A explicat că s-a testat atât ea, cât și soțul ei, chiar înainte să meargă să-și ia copiii de la bunici. Ea a început să aibă simptome de răceală și a decis să se testeze. Apoi, s-a izolat și a stat departe de cei mici. Abia joi va merge să-i ia pe copii de la bunici, unde au stat în toată această perioadă.

Vedeta le-a spus urmăritorilor săi că a fost vorba despre o formă mai ușoară decât cea din februarie.

”Am COVID. După patru luni, m-am îmbolnăvit din nou. Habar n-am de unde, cum, cert e că sunt în izolare până joi. Pare o formă mai ușoară, sunt mult mai bine ca data trecută și sper să rămână așa. Mi-e foarte dor de copii, au rămas la bunici, la țară. De altfel, așa m-am și testat, având simptome de răceală ușoară. Știam că mergem la bunici să-i luăm pe Ana și Vlad și am zis să nu riscăm nimic. Și bine am făcut… Cam asta e! Să ne vedem cu bine”, a spus Simona Gherghe pe rețelele de socializare.

Vedeta e nu a mai apărut la emisiunea Mireasa în aceste zile, iar Gabriela Cristea a prezentat singură în această perioadă.

Citește și Momente dificile pentru Simona Gherghe. Ce se întâmplă cu cei doi copii ai vedetei: „Sunt terminată!”

Citește și Simona Gherghe şi-a anulat totul. Momente grele pentru vedeta TV

 

 

DailyBusiness
Trump spune că Rusia și Ucraina sunt „poate foarte aproape” de un acord de pace, după întâlnirea cu Zelenski
Spynews
Incendiu puternic în București! Un depozit arde ca o torță. Au fost trimise mesaje RO-Alert
Fanatik.ro
Cel mai tare președinte din fotbal a povestit cum a ascuns valuta pe vremea comuniștilor: „Unde sunt banii, banditule?”
Capital.ro
Ion Iliescu a păcălit întreaga Românie. Adevărul despre Revoluția din 1989: A fost nevoie să fie inventat un dușman
Playtech.ro
Cum cureți rapid oale și cratițe de grăsime, chiar și în apă rece. Trucuri testate
Adevarul
Țara care solicită anularea tuturor vizelor pentru cetățenii americani, după extinderea interdicției de călătorie impuse de Trump
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Mișcare seismică într-o zonă neobișnuită din România! Ce magnitudine a avut seismul
iamsport.ro
Bölöni a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a plecat de la naționala României: ”Sunt numit trădător și om de bani, mă doare”
MediaFlux
Alertă națională! Cazuri periculoase de gripă severă
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend