Simona Halep a vândut cu 5.000.000 de euro vila în care a locuit cu Toni Iuruc. Cumpărătoarea este o renumită femeie de afaceri

Simona Halep este în continuare suspendată provizoriu, după ce a fost testată pozitiv la roxadustat, dar tocmai a încasat cinci milioane de euro, după ce a vândut vila din Primăverii în care a locuit alături de fostul ei soţ, Toni Iuruc.
Filip Stan
07 apr. 2023, 09:28
Simona Halep a vândut cu 5.000.000 de euro vila în care a locuit cu Toni Iuruc. Cumpărătoarea este o renumită femeie de afaceri
Simona Halep a vândut cu 5.000.000 de euro vila în care a locuit cu Toni Iuruc. Cumpărătoarea este o renumită femeie de afaceri

Simona Halep a vândut cu 5.000.000 de euro vila în care a locuit cu Toni Iuruc. Proprietatea situată pe Strada Herăstrău are un teren cu o suprafață măsurată de 398 mp și are regim de înălțime subsol + parter + etaj + mansardă, cu o suprafață construită la sol de 158 mp. Cumpărătoarea este Irina Guzu, fondatoarea grupului Duraziv, iar suma tranzacției este de cinci milioane de euro plus TVA, scrie ProSport.

Citeşte şi: Darren Cahill, dezvăluire uluitoare despre Simona Halep în plin scandal de dopaj. „Era cel mai mare duşman al ei!”

Simona Halep s-a mutat după divorţ în Rahmaninov Residence, unde un apartament costă între 840.000 și 4.000.000 de euro. Blocul e ridicat de trei investitori, Gheorghe Stelian, zis Stelu ANRP, Dorin Mateiu, supranumit „regele mezelurilor” din Transilvania, și antrenorul Cosmin Olăroiu.

Citeşte şi: Bombă de proporţii în cazul Simona Halep! Românca a utilizat substanţe interzise înainte de US Open 2022 cu acordul WTA

Vila pe care a vândut-o Simona Halep este cea mai scumpă din cartierul Primăverii. Aici a locuit și Dan Iosif, fost om politic. În 2005, Regia Autonomă Administrația Patrimoniului Protocolului de Stat (RAAPPS) l-a somat să părăsească vila de protocol în termen de 30 de zile. A refuzat, s-a ajuns în instanță și după ce acesta a decedat, copiii săi au cerut 850.000 de euro, sumă pe care părintele lor ar fi investit-o în imobil.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Iubita lui Kylian Mbappe, decizie radicală după ce fanii au strâns peste 2.000.000 de semnături pentru plecarea starului de la Real Madrid
Capital.ro
Schimbare pentru românii care își fac carte de identitate. Ce acte ar putea dispărea din procedură. Autoritățile, obligate să verifice singure
Playtech.ro
Luna albastră din mai 2026 luminează cerul: când se vede fenomenul rar și de ce nu va fi, de fapt, albastră
Adevarul
O familie cu doi copii a vândut tot și a plecat în jurul lumii: „Nu au nevoie de școală”
wowbiz.ro
Cu ce se confruntă Valentin Sanfira, după divorț. Artistul a scris un mesaj în mediul online: „Plâng de fiecare dată”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trafic blocat pe Autostrada A3, după o ciocnire în lanț cu 7 mașini
iamsport.ro
Este ultimul care a vorbit cu Mircea Lucescu și a dezvăluit ce l-a rugat fostul selecționer de pe patul de spital: ”Au fost momente dificile”
MediaFlux
Gest incredibil făcut de Donald Trump față de o fetiță. Momentul jenant din Biroul Oval a fost filmat VIDEO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR