SIMONA HALEP a vorbit despre şansele de a deveni numărul 1 mondial. Vezi declaraţiile complete

SIMONA HALEP, devenită de luni numărul 2 mondial, a declarat în cadrul evenimentului WTA Live All Access Hour de la Cincinnati (Ohio) că nu se gândeşte încă la fotoliul de lider al clasamentului WTA, ocupat în prezent de americanca Serena Williams.
Daniel Spătaru
12 aug. 2014, 09:34
SIMONA HALEP a vorbit despre şansele de a deveni numărul 1 mondial. Vezi declaraţiile complete

„Serena Williams încă mai joacă, astfel că e greu să ajungi numărul 1 mondial. Vreau să mă bucur de acest moment, sunt pe locul doi în lume şi vreau să văd cât de mult pot sta pe această poziţie”, a afirmat SIMONA HALEP la Cincinnati.

Sunt foarte fericită că sunt pe locul 2 în lume, e o zi mare pentru mine, e extraordinar, dar vreau să fiu concentrată la acest turneu, pentru că mâine (în noaptea de marţi spre miercuri, în România) am meci. Am trăit un sentiment special la turneul de la Bucureşti, pentru că am câştigat acasă, iar mulţi oameni au venit special să mă vadă jucând, după care am fost în vacanţă în Turcia, unde am petrecut 7-8 zile„, a mai spus Simona Halep.

Halep a vorbit şi despre faptul că şi-a inaugurat o pagină oficială de Facebook, care în doar câteva zile a strâns peste 500.000 de like-uri, şi a promis că în curând va avea şi conturi în alte reţele de socializare, Twitter şi Instagram.

Citeşte şi SORANA CÎRSTEA, veşti proaste din America. Toate speranţele sunt în SIMONA HALEP

Pagina de Facebook a Simonei Halep a fost creată pe 16 iulie, dar a fost lansată oficial pe 7 august, iar marţi dimineaţa avea peste 813.000 de like-uri.

E plăcut să vezi că lumea te urmăreşte mereu şi trebuie le acorzi atenţie fanilor, e plăcut să vezi că lumea te iubeşte pentru ce faci pe teren şi mă bucur pentru această iniţiativă, iar acum vreau să am şi un cont de Twitter. Deocamdată mă bucur de pagina de Facebook, dar în curând voi avea şi un cont de Twitter şi poate Instagram„, a afirmat Simona.

SIMONA HALEP a răspuns şi la câteva întrebări trimise de fani, dezvăluind că face mai multe exerciţii fizice, dar cel mai mult lucrează la spate, pentru că a avut unele probleme de sănătate şi acum are grijă în fiecare zi de această parte a corpului.

Idolul meu a fost Justine Henin, mereu mi-a plăcut să o urmăresc, iar acum îmi place Federer„, a mai mărturisit Simona, care ar alege să zboare dacă ar putea să aleagă o super-putere.

Simona Halep a indicat că România este destinaţia sa favorită de vacanţă, pentru că ţara noastră are atât mare, cât şi munte.

Halep a mai spus că e greu să ai o bună prietenă în circuit, dar are o prietenă cu care vorbeşte zilnic de 15 ani.

Simona Halep va juca în noaptea de marţi spre miercuri (nu înainte de ora 03.30 în România), cu Kirsten Flipkens (Belgia), în runda a doua a turneului WTA de la Cincinnati, competiţie în care este a doua favorită.

Citeşte şi SIMONA HALEP, primele declaraţii în calitate de nr. 2 mondial

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Transferul anului în televiziune! Denise Rifai a semnat cu Antena 1! Ce emisiune va prezenta
Fanatik.ro
Uluitor! S-au plătit 50 de milioane de euro pentru un atacant care a marcat un singur gol în acest sezon
Capital.ro
Obligație în oraș pentru românii cu casă sau apartament. Se curăță trotuarul în fața porții sau a blocului. Termen, 24 ore
Playtech.ro
Cât a ajuns să coste o legătură de ridichi în piețele din România. Și salata verde s-a scumpit
Adevarul
Mai mulți fotbaliști de la Poli Timișoara, acuzați că au bătut cu bestialitate un adolescent de 19 ani. „Dacă avea cu câteva kilograme mai puţin, îi măturam creierii de pe asfalt”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Fostul internațional, atac direct la Radu Banciu: ”Nu salută! E un mitocan desăvârșit”
MediaFlux
Rusia a început să se teamă de arme nucleare. Țările din Occident care au băgat spaima în Moscova
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil