Simona Halep, cea mai mare frică din viaţa sa. „Pentru o femeie care vrea să aibă copii, e foarte important!”

Simona Halep se află în autoizolare din cauza pandemiei de coronavirus. Sportiva a recunsocut că se teme, însă cea mai mare frică a trăit-o în 2016, când a refuzat să participe la JO de la Rio de Janeiro din cauza virusului Zika.
Filip Stan
14 apr. 2020, 13:03
Simona Halep, cea mai mare frică din viaţa sa.

Daniel Dobre, fostul antrenor al Simonei Halep, a vorbit  într-un interviu acordat la Radio HIT Iași despre cea mai mare frică pe care a trăit-o sportiva din Constanţa.

Simona Halep, într-o ipostază cum rar o poţi vedea! Imaginea emoţionantă în care apare alături de iubitul ei FOTO

„Chiar vorbeam și cu Simona Halep zilele trecute, tenisul este vioara a doua acum. Viața de zi cu zi e mai importanta. Mai țineți minte și când a fost cu Jocurile Olimpice, eram tot cu ea și multă lume nu a crezut că i-a fost frică de acel virus, la Rio. Pentru o fată tânără care vrea să aibă copii în viitor, chiar îi era frică de acest lucru. Și atâta vreme cât știa că există o șansă ca să poată avea la un moment dat probleme de sănătate, din cauza participării la un turneu, întotdeauna va alege sănătatea și viitorul. Tenisul domină o perioadă scurtă din viață, după care trebuie să trăiesti după aceea. Și ce faci? Trăiești cu regretul că te-ai îmbolnăvit într-un turneu și ai anumite probleme? E foarte matură abordarea ei, cu toate că nu întotdeauna este respectată”, a declarat Daniel Dobre.

Simona Halep se antrenează în sufragerie. Imagini fabuloase cu fostul lider mondial VIDEO

Daniel Dobre, antrenorul cu care Simona Halep a câştigat Wimbledon 2019, este sceptic că vom mai avea parte de vreun meci de tenis în acest an.

„Vedem dacă se va ține US Open… Vedem ce se întâmplă și acolo, pagubele sunt mari și la ei. Vedem cum este și economia. Până la urmă turneele sunt legate și de bunăstarea economică, pentru că sponsorii trebuie să aiba bani să ne susțină, oamenii trebuie să aibă bani pentru a merge să vadă turneele. Ori dacă situația va persista e clar că partea economică suferă. Oamenii vor avea și mai puțini bani, faci turnee fără spectatori? Cu sponsori mai mici? Se poate și asta… Va fi foarte greu”, a mai spus Daniel Dobre.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Românii ar putea scăpa de chinul copiilor după cartea de identitate. Debirocratizare sub amenințarea amenzii
Capital.ro
Prăbușirea UE e aproape. Avertisment din Rusia: Verificați peste patru luni
Playtech.ro
După Paște, Lidl redeschide magazinele cu super-reduceri de până la 40% la produse alimentare
Adevarul
Cine câștigă și cine pierde după alegerile istorice din Ungaria: Trump și Putin rămân fără cel mai important aliat din Europa
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doi tineri de 20 de ani și-au pierdut viața în seara de Paște, după ce s-au izbit puternic de un copac. Se îndreptau spre Lacul Snagov în momentul tragediei
iamsport.ro
Magia lui Gică Hagi: cum a reușit să revitalizeze un jucător considerat terminat: ”Sunt Hagi! Sună-mă când poți”
MediaFlux
Lunea Albă sau a doua zi de Paște. Tradiții și obiceiuri care aduc noroc
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj