Simona Halep – Garbine Muguruza în semifinale la Australian Open 2020. De la ce oră se joacă şi unde vezi meciul la TV

Simona Halep, 28 de ani, 3 WTA, va juca în semifinale la Australian Open 2020 cu Garbine Muguruza, 26 de ani, 32 WTA. Miercuri, românca a trecut în "sferturi" de Anett Kontaveit, 6-1, 6-1, iar iberica a învins-o pe Anastasia Pavlyuchenkova, 7-5, 6-3.

29 ian. 2020, 05:41

Simona Halep – Garbine Muguruza se joaca, joi, de la ora 6:30 (ora Romaniei), in direct la Eurosport. Simona Halep si Garbine Muguruza s.au intalnit de cinci ori pana acum. Scorul intalnirilor este 3-2 pentru Garbine Muguruza. Ultima disputa a avut loc la Roland Garros 2018, cand s-a impus Simona Halep. Iberica a castigat insa toate cele trei meciuri disputate pe hard.

In cealalta semifinala de la Australian Open 2020 se vor intalni Ashleigh Barty si Sofia Kenin.

Simona Halep, după victoria „scurtă” cu Anett Kontaveit: „Mă duc la cumpărături, azi nu ma uit la tenis”

Simona Halep, 3 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-1, 6-1, în 53 de minute, pe Anett Kontaveit din Estonia, 31 WTA şi cap de serie numărul 28, calificându-se pentru a doua oară în semifinale la Melbourne. Garbine Muguruza, locul 32 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 7-5, 6-3, pe Anastasia Pavliucenkova, 30 WTA.

Simona Halep – Garbine Muguruza, meci din semifinalele Australian Open 2020 se joaca, joi, de la ora 6:30 (ora Romaniei), in direct la Eurosport.