SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA, în sferturi la Madrid. Este al al doilea meci al zilei de joi

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA. Simona Halep, liderul WTA, va evolua joi în sferturile de finală ale turneului Madrid Open, în compania sportivei cehe Karolina Pliskova, numărul 6 mondial, meciul fiind programat pe terenul Manolo Santana, în jurul orei 15.00.

09 mai 2018, 18:08

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA. Confruntarea dintre Simona Halep şi Karolina Pliskova va fi a doua a zilei pe terenul Manolo Santana, după meciul Caroline Garcia (Franţa, locul 7 WTA) – Carla Suarez Navarro (Spania, 25 WTA), programat la ora 13.00.

Citeşte şi Simona Halep, între două meciuri cu surorile Pliskova: „Mereu e greu cu ele, au serviciu puternic”

Karolina Pliskova va fi adversara Simonei Halep în sferturile de finală ale turneului de la Madrid, competiţie la care în turul trei românca a întâlnit-o pe sora Karolinei, Kristyna Pliskova.

SIMONA HALEP-KAROLINA PLISKOVA. Simona Halep are un bilanţ de nouă victorii în zece întâlniri în faţa surorilor Karolina şi Kristyna Pliskova, aproape toate în două seturi. Cu Karolina, Halep s-a întâlnit până în prezent de şapte ori, scorul general fiind 6-1 pentru româncă. Ultima dată, cele două au jucat una împotriva celeilalte în sferturi la ediţia din acest an a Australian Open, scor 6-3, 6-2 pentru Halep.