SIMONA HALEP LIVE. Unde şi când se vede meciul Simonei din sferturile de la Roland Garros

SIMONA HALEP LIVE. Simona Halep joacă miercuri a cincea sa partidă la Roland Garros 2014, contând pentru faza sferturilor de finală. Adversara Simonei va fi jucătoarea rusă Svetlana Kuzneţova.

04 iun. 2014, 15:14

SIMONA HALEP LIVE: Meciul s-a amânat din cauza ploii. Potrivit organizatorilor, partida nu va începe mai devreme de ora 16.45.

Meciul Simona Halep – Svetlana Kuzneţova contează pentru accederea în semifinalele turneului de la Roland Garros.

Partida începe la ora 15.00, va fi transmisă în direct de Eurosport 2 şi poate fi urmărită LIVE TEXT pe RomaniaTV.net.

Citeşte şi SIMONA HALEP VS SVETLANA KUZNETSOVA: Astrele îi sunt favorabile româncei

În optimi, SIMONA HALEP s-a impus cu 6-4, 6-3 în confruntarea cu Sloane Stephens. A fost a patra întâlnire directă între Halep și Stephens, jucătoarea din Statele Unite având un palmares pozitiv, 2-1.

Citeşte şi SIMONA HALEP, sute de mesaje pe Facebook. Transmite şi tu un mesaj!

Acum, pentru un loc în semifinalele de la Roland Garros, SIMONA HALEP va juca împotriva rusoaicei Svetlana Kuznetsova. A 27-a favorită la startul competiției, Kuznetsova a trecut în optimi de Lucie Safarova. Au fost 4 meciuri directe între Halep și Kuznetsova, victoriile fiind împărțite în mod egal. Important de menționat e faptul că ultimele partide au avut loc pe zgură: SIMONA HALEP s-a impus anul trecut la Roma în timp ce rusoaica a câștigat anul acesta la Stuttgart.

Citeşte şi SIMONA HALEP LIVE. Simona atacă semifinalele la Roland Garros. Azi e meciul DECISIV