SIMONA HALEP este în SEMIFINALE la INDIAN WELLS. Victorie grea cu PETRA MARTIC: 6-4, 6-7, 6-3

Simona Halep s-a calificat, miercuri, în semifinalele turneului de la Indian Wells, după ce a trecut de Petra Martic, scor 6-4, 6-7, 6-3, în semifinale

14 mart. 2018, 22:51

Simona Halep a dominat începutul de meci şi a închis repede primul set, 6-4. În al doilea set, românca a avut o cădere, iar Petra Martic a profitat şi s-a distanţat la 5-2. Simona Halep a egalat şi a împins meciul în tie-break, unde a recuperat din nou de la 2-5 la 5-5 pentru a pierde cu 5-7! În setul al treilea, croata a avut un break în faţă, dar Simona Halep a revenit şi s-a impus cu 6-3.

Simona Halep va da în semifinale peste câștigătoarea meciului dintre Naomi Osaka și Karolina Pliskova.