Simona Halep, prima reacţie după calificarea în optimile de finală de la Roland Garros 2019

Simona Halep s-a calificat, sâmbătă, în optimile de finală ale turneului de la Roland Garos 2019, după victoria cu 6-2, 6-1, obţinută în doar 55 de minute, cu Lesia Tsurenko. Simona Halep va juca pentru un loc în sferturile de finală cu învingătoarea meciului Monica Puig (59 WTA) - Iga Swiatek (104 WTA).

01 iun. 2019, 12:39

Simona Halep a afirmat ca a avut o partida dificila, in pofida scorului zdrobitor.

SIMONA HALEP IGA SWIATEK LIVE STREAM VIDEO ONLINE în optimile de finală de la ROLAND GARROS 2019

„A fost un meci dificil, chiar daca scorul nu arata asta. A trebuit sa fiu foarte concentrata, sa fiu puternica pe picioare. Ma bucur ca sunt din nou in optimi. Mereu am in minte imaginea cand am ridicat trofeul castigatoarei pe acest teren”, a spus Simona Halep dupa meciul cu Lesia Tsurenko.

Simona Halep a bifat a opta victorie din tot atatea partide disputate cu Lesia Tsurenko.

Simona Halep, GESTUL cu care a uimit la PARIS. Cum au reacţionat oficialii de la Roland Garros VIDEO

In optimile de finala, Simona se va duela cu invingatoarea dintre Monica Puig (59 WTA) si Iga Swiatek (104 WTA). Partida din „optimi” va avea loc luni, la o ora ce urmeaza sa fie anuntata de organizatori.