Simona Halep, prima reacţie după înfrângerea clară în faţa Arynei Sabalenka. „Niciodată nu am jucat bine în această perioadă”

Simona Halep (28 de ani - locul 4 WTA) a pierdut, în sferturile de finală de la Adelaide, în fața Arynei Sabalenka (21 de ani - locul 12 WTA), scor 4-6, 2-6, la capătul unui meci care a durat o oră și 10 minute. Românca a oferit o primă reacție după eșecul de la primul turneu al anului.
Ionela Marcu
16 ian. 2020, 13:55
Simona Halep, prima reacţie după înfrângerea clară în faţa Arynei Sabalenka.

„Sunt OK. Sunt gata și mă simt pregătită pentru Australian Open. Știu că nu va fi ușor, e începutul sezonului, iar eu niciodată nu am jucat foarte bine în această perioadă. Vreau să îmi intru în ritm, să văd ce trebuie să schimb în jocul meu și să fiu din ce în ce mai bună în fiecare zi„, a spus Simona Halep, după eșecul de la Adelaide.

În acelaşi timp, Simona Halep și-a aflat adversarele de pe partea ei de tablou de la Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, care va începe luni, la Melbourne. În prima rundă campioana de la Wimbledon o va întâlni pe Jennifer Brady (49 WTA), din Statele Unite ale Americii. Cele două sportive s-au mai întâlnit o singură dată, anul trecut la Rogers Cup, unde americanca a fost învinsă în trei seturi, scor 6-4, 5-7, 6-7.

Dacă va reuși să o bată din nou pe Brady, Simona o va întâlni pe Misaki Doi sau o altă sportivă venită din calificări. În turul cu numărul trei, Simona ar putea să dea peste Danielle Collins, Vitalia Diatchenko, Yulia Putintseva sau Su-Wei Hsieh.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Gigi Becali i-a semnat sentința după FCSB – Oțelul 4-0: „Nici nu știam că e în echipa de start! Chiar dacă mă cert cu Mirel, nu-l las să-l bage”
Capital.ro
Asociația de proprietari trebuie să ia măsuri! Vecinii pot ajunge să suporte datoriile altora: Nu e o glumă
Playtech.ro
De ce catolicii și ortodocșii sărbătoresc Paștele la date diferite. Cum se calculează exact această sărbătoare
Adevarul
Care este „cea mai plictisitoare țară” din Europa, potrivit turiștilor. „Nu e nimic în neregulă cu ea, dar nici nu are ceva special”
wowbiz.ro
Ianis, un fotbalist în vârstă de 14 ani, a murit alături de tatăl său în accidentul de pe centura de nord a Craiovei! Întreaga familie este devastată: „Îngerii mei”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
ULUITOR! Pentru ce îi împrumuta Mitică Dragomir sume importante de bani lui Gigi Becali. Acum regretă: ”Gâscă mare am fost!”
MediaFlux
Cele mai frumoase mesaje, urări și felicitări de Paște. Ce le transmitem celor dragi în 2026
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj