Singurul lanţ de supermarketuri româneşti cu peste 100 de magazine deschide prima unitate de lângă Bucureşti

Annabella, lanțul de supermarketuri operat de familia Mutu din Vâlcea care opera la finele anului trecut 118 magazine la nivel național și două parcuri de retail, va inaugura în a doua jumătate a acestui an un magazin de 1.800 de mp în cadrul Crevedia Retail Park dezvoltat de REPACO Capital, potrivit unui comunicat al dezvoltatorului.
Mircea Filipescu
01 mart. 2024, 09:57
Singurul lanţ de supermarketuri româneşti cu peste 100 de magazine deschide prima unitate de lângă Bucureşti

Compania fondată în 1994 și afaceri de peste 100 de milioane de euro și-a extins până acum amprenta în Vâlcea, Argeș, Dâmbovița, Gorj și Olt cu magazine de la 200m² până la 2000m², dezvoltate pe trei concepte de retail diferite – Annabella A-Z, Annabella Zilnic si Annabella Standard. Compania are peste 1.200 de angajați.

În urma obținerii tuturor avizelor necesare, construcția Crevedia Retail Park  care va găzdui noul supermarket Annabella va demara la 1 martie 2024. Crevedia Retail Park va avea 12.000 de metri pătrați închiriabili, dintr-o suprafață totală a terenului de 30.000 mp, adresându-se către circa 70.000 de posibili vizitatori din Crevedia, Buftea, Mogoșoaia și zona învecinată.

Inaugurarea centrului comercial este așteptată pentru cea de-a doua jumătate a anului 2024, iar peste 80% din spații sunt deja închiriate unor retaileri precum Annabella, Deichmann, DM, Fressnapf, KiK, JYSK, Sinsay, Pepco, TEDi și alții.

Crevedia Retail Park va avea 12.000 de metri pătrați închiriabili, dintr-o suprafață totală a terenului de 30.000 mp, adresându-se către circa 70.000 de posibili vizitatori din Crevedia, Buftea, Mogoșoaia și zona învecinată.

Dezvoltatorul, REPACO Capital, așteaptă finalizarea altui proiect similar (Timișoara Retail Park), în acest an, urmând ca, la finele anului 2024, să ajungă la o suprafață închiriabilă de 27.000 mp și investiții de 34 milioane de euro.

Citeşte şi: Românul care face o avere de pe urma bărbaților care vor să-și îndulcească iubitele. Produsele lui se vând și cu 300 de lei/bucata: „Vânzările cresc cu 35% în perioada 1 – 8 martie”

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Teorie halucinantă. Supraviețuitorul din avionul prăbușit nu era de fapt în avion?
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Fructul bogat în potasiu și minerale care ajută la scăderea tensiunii. Se găsește în toate magazinele din România la un preț mic, dar puțini români știu ce beneficii are
Capital.ro
Proprietarii de la bloc NU au voie. Se obține obligatoriu acordul vecinilor. Nu poți schimba în propriul apartament
Playtech.ro
Pericol ascuns în bucătărie: acest aparat provoacă cele mai multe incendii vara. Nu-l lăsa în priză
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Primul reproș la adresa lui Nicușor Dan în coaliție. „În loc să-l desemneze pe Bolojan premier, a întărit PSD” SURSE
wowbiz.ro
Când intră prima tranșă de bani din 2025 pe cardul de alimente. Voucherele sociale au o valoare mai mică în acest an!
Spynews
Dinu Maxer contrazice zvonurile că și-a schimbat religia pentru Magdalena Chihaia! Ce decizie au luat înainte de nuntă
Spynews
Alex Bodi, prima reacție după ce s-a zvonit că a fost atacat de Gabi Tamaș, prietenul lui Dan Alexa: ”V-au bătut alții femeile”
Evz.ro
Ungaria schimbă regulile jocului. Ce trebuie să știe românii care trec granița
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, imagini incendiare în costum de baie, după ce a slăbit enorm
kanald.ro
Destin frânt la doar 18 ani. Darius este tânărul care a murit pe loc, în Maramureș, după ce a intrat cu mașina în zidul unei case
Cancan.ro
Informații de ultimă oră despre Traian Băsescu. Ce se întâmplă cu fostul președinte, după operația la inimă
Playsport.ro
Începând cu 20 iunie, UE forțează producătorii: telefonul tău trebuie să reziste la 800 de...
Capital.ro
Se pune limită la apă. Proprietarii de case trebuie să declare cantitatea consumată. Decizia se aplică din 6 august 2025
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
stirilekanald.ro
Iulia a murit lovită de tren, în timp ce asculta muzică în căști. Fata nici nu împlinise 18 ani
Moment decisiv pentru România: Ilie Bolojan face pasul la guvernare
MediaFlux
Anunțul medicilor privind starea lui Ion Iliescu. Doctorii au confirmat cancerul...
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Casa Regală britanică e în doliu. A murit prietenul prințului William, viitorul rege e devastat