Situaţie incredibilă în Spania. Un român a fost arestat pentru că fura lenjeria intimă a vecinelor sale!

Autorităţile locale spaniole a arestat un tânăr român, de 22 de ani, în Logroño, pentru furtul de lenjerie intimă de pe șnururile întinse de vecinele din cartier
Alina Costache
21 iul. 2021, 23:04
Situaţie incredibilă în Spania. Un român a fost arestat pentru că fura lenjeria intimă a vecinelor sale!

Situaţie incredibilă în Spania. Bărbatul de orignie românî a fost surprins pe camere în timp ce lua chiloții și sutienele victimelor. Vecinii spun că aceste furturi au avut loc de mai multe ori.

Situaţie incredibilă în Spania. Un român a fost arestat pentru că fura lenjeria intimă a vecinelor sale!

Deținutul, cetățean român, rezident în Logroño și fără antecedente penale, s-a dus la șnururile pe care vecinii își întindeau rufele la uscat, după ce plecat de la locul de muncă, în zori, și a urcat de pe drumul public aproximativ doi metri pentru a sustrage diferitele articole de îmbrăcăminte.

Cartierul General al Poliției din Rioja, într-o notă, a indicat luni că una dintre victime, confruntată cu aceste evenimente „neobișnuite”, a instalat o cameră de securitate pe balconul său, ceea ce a făcut posibil să observe cum un bărbat, în zori, a urcat pe balcon, s-a dus la linia cu îmbrăcăminte și a ales diverse haine feminine, apoi a fugit de la fața locului, cu o mașină.

De altlfel, un român, lider al unei grupări de trafic de arme, a fost reţinut în Spania, după o acţiune în forţă pentru destructurarea grupării. Poliţiştii spanioli au recuperat numeroase arme de foc de la gruparea condusă de român. Nouă persoane au fost reţinute în total, în acest caz. Românul şi oamenii săi importau arme de foc din Europa de Est.

Citeşte şi: Lista ţărilor cu risc epidemiologic a fost actualizată. Spania, Portugalia şi Marea Britanie sunt în zona roşie, Grecia a intrat în zona galbenă
Au fost efectuate percheziţii în şapte oraşe din Spania, respectiv Alicante, Murcia, Granada, Ciudad Real, Guipuzcoa, Barcelona şi Madrid. Conform EuroWeeklyNews, citat de observatornews.ro, la percheziţii au participat inclusiv poliţişti din România şi Statele Unite ale Americii.

Ancheta a scos la iveală faptul că românul, stabilit în Alicante, transfera arme de foc din Europa de Est în Spania. Erau traficate în special arme de foc utilizate în special pentru a trage cu muniţie oarbă. Ulterior, românul şi subalternii săi le modificau într-un atelier din Alicante pentru a se putea trage şi cu muniţie reală.

Citeşte şi: Atac în Spania. O mașină a intrat în mai mulţi turiști de la terase. Cel puţin 10 persoane sunt rănite

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Meteorologii ANM au anunțat cum va fi vremea la început de toamnă. La ce temperaturi să ne așteptăm
Fanatik.ro
Conduce clubul din arest! Omul lui Putin și-a înființat partid din închisoare și a vrut să fie prim-ministrul Armeniei
Capital.ro
Curs valutar vineri, 14 august. Cât valorează euro și dolarul înainte de weekend. BNR a publicat noile cotații
Playtech.ro
Curent mai scump din toamnă, presiune pe gaze și căldură la iarnă. Ce se pregătește pentru facturile românilor
Adevarul
Testul auto care a împărțit internetul. „Să le suspende permisele celor care au greșit!” Care este ordinea corectă de trecere
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Premiu record la Loto 6/49. Un român a câștigat peste 10 milioane de euro cu un bilet de doar 8,50 lei
iamsport.ro
Uluitor! Fostul atacant din SuperLiga zbura mii de kilometri doar ca să se tundă: ”Este iluzia că acel salariu vine la infinit”
MediaFlux
 CFR Cluj intră oficial în insolvență! Jurnalistul Liviu Alexa a anunțat informația încă de la final de iulie
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat