SMURD a intervenit la o secţie de votare din Brăila. Unui membru al comisiei i s-a făcut rău

Unui membru al comisiei secției de vot din Brăila i s-a făcut rău şi a fost nevoie de intervenţia paramedicilor SMURD.
Romania TV
27 sept. 2020, 10:13
SMURD a intervenit la o secţie de votare din Brăila. Unui membru al comisiei i s-a făcut rău

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Brăila, incidentul a avut loc la secţia de votare 20 din municipiul Brăila. Nu s-a întrerupt procesul de votare din cauza incidentului.

 „La ora 11.00, un membru din comisie de la Secţie de votare nr. 20 din municipiul Brăila, bărbat 44 ani, a făcut o criză de epilepsie. A primit îngrijiri medicale de la un echipaj SMURD dar a refuzat transportul la spital”, au precizat reprezentanţii ISU Brăila.

ALEGERI LOCALE 2020. Primele incidente. Vot multiplu, ameninţări şi dosare penale, aglomeraţie la urne

Un caz asemănător și la Ploiești

De asemenea, un alt incident de acest gen s-a petrecut în Ploiești. Un bărbat de 67 de ani care mergea la vot a leşinat, duminică, în faţa secţiei de votare, acesta fiind preluat de o ambulanţă şi transportat la Unitatea de Primiri Urgenţe (UPU) a Spitalului Judeţean de Urgenţă (SJU) Ploieşti.

Potrivit datelor transmise de Inspectoratul Judeţean de Poliţie Prahova, un alegător a leşinat în faţa secţiei de votare numărul 53 din Ploieşti, situată la Colegiul Naţional „Jean Monnet”, a precizat sursa citată.

Persoana în cauză este un bărbat de 67 de ani care, în urma lipotimiei, a suferit un traumatism cranio-facial.

„La sosirea echipajului nostru, era conştient, prezenta hipotensiune arterială. După evaluare şi tratament, a fost transportat la UPU Ploieşti”, a transmis Serviciul Judeţean de Ambulanţă Prahova.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Ce obsesie are Simona Halep, după retragerea din tenis. A dezvăluit totul abia acum
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Facturile la gaze cresc din nou. Cât vor plăti în plus românii din 2026
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Incredibil! Câți bani a câștigat, de fapt, fostul jucător al FCSB la Survivor: ”Nu a meritat! Am suferit rău de tot”
MediaFlux
Cum îți poate bloca ANAF contul. Când riști poprire sau sechestru
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet