Șocul trăit de un turist român în Bulgaria. A încremenit când a văzut camera în care a fost cazat. Nu semăna deloc cu imaginile de pe site

Concediu de coșmar pentru un turist român în Bulgaria. Bărbatul a încremenit când a văzut camera hotelului în care a fost cazat. Nu semăna deloc cu imaginile de pe site.
Alina Costache
14 iul. 2025, 14:41
Șocul trăit de un turist român în Bulgaria. A încremenit când a văzut camera în care a fost cazat. Nu semăna deloc cu imaginile de pe site

Mulți români aleg an de an să-și petreacă concediul pe litoral în Bulgaria. Este și cazul unui turist român care a fost șocat de condițiile de cazare de la hotelul AluaSun Helios Beach. Și-a făcut rezervare după ce a fost impresionat de fotografiile postate pe site-ul hotelului. Doar că atunci când a ajuns la cazare s-a trezit că este cazat într-o cameră de hotel din corpul vechi, nu din cel renovat.

„Bună dimineata, am avut un sejur la hotelul AluaSun Helios Beach si am primit o cameră de hotel din corpul vechi, nu din cel renovat, care nu seamănă nici pe departe cu pozele de pe site. În pozele de pe site arată ca recepția este în altă clădire, una renovata și mai curată”, a scris turistul, potrivit Gandul.

Citește și: Un nou incident șocant la Beach Please! Un tânăr a sărit din trenul în mișcare pentru a ajunge mai repede la festival

Condițiile erau mizerabile. Baia era inundată, aparatul de aer condiționat nu funcționa, iar dormitorul era murdar. S-a dus repede la recepție, însă i s-a comunicat că toate celelalte camere erau rezervate.

„Camera este murdară, are condiții groaznice, baia se inundă aer conditionat nefuncțional,iar cei de la hotel ne-au spus ca și scuză ca e plin corpul din față și nu mai au camere. Mai jos puteți vedea exact care sunt condițiile camerei. Nu inteleg de unde scorul atat de mare pe booking”.

Turistul a postat fotografiile cu camera de hotel pe grupul de Facebook „Forum Bulgaria”. Majoritatea internauților din secțiunea de comentarii s-au arătat furioși. Alții au făcut haz de necaz pe seama calității serviciilor hoteliere din Bulgaria, comparându-le cu cele din România.

Citește și: Cât trebuie să scoți din buzunar pentru o zi All Inclusive în Bulgaria. Experiența unui cuplu de vloggeri

„Măcar la noi te certai cu ei. Acolo stai și înghiți”.

„Dacă ai făcut rezervarea prin booking, ia legătura cu booking și în maxim 1 oră se va rezolva…”

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
U Cluj a anunțat antrenorul pentru sezonul viitor! Șefii “șepcilor roșii” trag linie la finalul stagiunii: “La ce buget avem, a fost peste așteptări”
Capital.ro
Ministerul Muncii schimbă regulile pentru orele suplimentare. Bugetarii care vor primi spor de până la 100%
Playtech.ro
Fântână, fosă septică sau canalizare? Costuri ascunse, avize și obligații legale pentru terenuri
Adevarul
Orașul în care stațiile de metrou arată ca niște palate
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Storiana a încetat din viață în mod subit. Colegii ei din Timișoara sunt în stare de șoc: „Te vom păstra mereu în amintirea noastră”
iamsport.ro
Gigi Becali a refuzat blatul care o făcea pe FCSB campioană. Dezvăluire în direct: ”El făcea prețurile”
MediaFlux
PAPARAZZI Primele imagini cu Cristian Boureanu după ce s-a întors de la Suvivor! Afaceristul și-a lăsat barbă și a continuat yoga la piscină VIDEO și FOTO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi