Şofer de camion român condamnat la nouă ani de închisoare după ce a omorât trei oameni. În căutare de plăceri trupeşti, Ion studia un site de escorte în timp ce se afla la volan

Un şofer de camion român a fost condamnat la opt ani şi 10 luni de închisoare în Marea Britanie, după ce a provocat un accident în lanţ în urma căruia şi-au pierdut viaţa trei persoane şi altele au suferit răni grave.
Oana Anghel
11 ian. 2022, 23:26
Şofer de camion român condamnat la nouă ani de închisoare după ce a omorât trei oameni. În căutare de plăceri trupeşti, Ion studia un site de escorte în timp ce se afla la volan

Ion Onut (41 de ani) se afla la volanul camionului când a decis că este momentul potrivit să-şi caute o parteneră de sex pe site-urile de dating. Absorbit de site-urile de întâlniri, românul a provocat un accident în lanţ pe autostradă, în care şi-au pierdut viaţa trei persoane şi mai multe au suferit răni grave.

Un şofer care se uita pe un site de escorte în timp ce conducea a provocat un accident în lanţ cu trei morţi

Accidentul s-a produs după ce bărbatul a ignorat semnalele de avertizare pentru a încetini și a avertiza șoferii cu privire la o aglomerare a traficului. Magistrații din Durham au concluzionat că bărbatul a fost ”complet absorbit de activitatea de căutare a satisfacției sexuale”, încât nu a reușit să frâneze la timp. Bărbatul cheltuie nu mai puţin de 50 de lire pentru a interacţiona cu potenţialele partenere de sex de pe site-urile respective.

În urma impactului, a avut loc o explozie urmată de un incendiu, informează SkyNews.

Citeste si Angajaţi plătiţi să demisioneze. Motivul incredibil pentru care directorul unei companii importante îşi plăteşte angajaţii cu aproximativ 22.000 de lei ca să-şi dea demisia

Ce pedeapsă a primit bărbatul

A fost complet absorbit de activitatea pe internet, în căutarea gratificației sexuale, pe o perioadă lungă de timp, în timp ce controla un vehicul mare de marfă pe o autostradă aglomerată”, l-a acuzat procurorul Nick Dry.

Accidentul mortal s-a produs în 15 iulie 2021, dar sentinţa a fost dată abia în data de 11 ianuarie 2022. Bărbatul a pledat vinovat şi a fost condamnat la opt ani și zece luni de închisoare. După executarea pedepsei, acesta nu va mai avea dreptul să conducă timp de zece ani.

Ion Onut locuia cu familia în Galashiels, Scoția, și transporta îngrășământ, mai arată Sky News.

Citeste si Schiori aruncați din telescaun din cauza unui jet de apă care țâșnea de pe pârtie VIDEO

DailyBusiness
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
Spynews
Ce sunt obligați să aibă toți șoferii din Spania începând cu 1 ianuarie, în mașină. Ce scop are noua regulă
Fanatik.ro
Ionel Dănciulescu a plonjat cu Jeep-ul în Lacul Morii: “M-a salvat maşina! Am sărit 50 de metri în aer”
Capital.ro
Pensii în România. Când se va face, cu întârziere, plata pensiilor în ianuarie. Creșterea programată în 2026 s-a anulat
Playtech.ro
Semnarea demisiei la restructurarea postului. Ce spune Codul muncii și ce să ceri legal de la angajator
Adevarul
Cum explică un fost șef CCR blocajul fără precedent în cazul pensiilor speciale: „Este o premieră în istoria Curții”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Culise! Omul din umbră care a insistat să-i dea Steaua lui Gigi Becali: 'M-a sunat seara'
MediaFlux
Ai zile libere neluate? Iată când poți cere bani pentru ele
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend