Sondaj IMAS: Traian Băsescu, DEMIS la referendum

Traian Băsescu va fi demis la referendumul din 29 iulie, arată un sondaj de opinie IMAS, realizat pentru Știrile Europa FM. Potrivit cercetării, 64,3 % dintre cei chestionaţi, decişi să meargă la urne, vor vota pentru demiterea lui Traian Băsescu.  
Romania TV
08 iul. 2012, 08:04
Sondaj IMAS: Traian Băsescu, DEMIS la referendum

Doar 27,4% dintre cei care vor merge la urne afirmă că vor vota împotriva demiterii lui Traian Băsescu. 8,3 % nu știu sau nu răspund.

Potrivit sondajului, 79,8% dintre românii cu drept de vot intenționează să se prezinte la urne în cadrul referendumului. 15,2% dintre respondenți spun că nu vor merge la vot, iar 5% nu știu sau încă nu s-au decis.

Sondajul a fost realizat în perioada 5 – 7 Iulie, prin metoda CATI, pe un eșantion reprezentativ la nivel național.

Marja de eroare a sondajului este de +/- 3%. În populația țintă a sondajului se află persoanele cu vârsta de 18 ani şi peste, care locuiesc în România.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Joao Paulino, fratele geamăn al lui Joao Paulo, interviu despre venirea în SuperLiga, Cupa Mondială 2026 și FCSB: ”Să jucăm în aceeași echipă e mereu bine”
Capital.ro
Alexandru Nazare vine cu vești despre pensii și CASS. Ce se întâmplă cu indexarea și contribuția pentru mame
Playtech.ro
O plajă din Bulgaria, preferată de mulți români, a fost închisă din cauza contaminării cu E. coli
Adevarul
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în timpul examenului
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A crezut că i-a venit sfârșitul după ce Gigi Becali l-a dus la Fane Spoitoru acasă: ”Am înghețat! Erau toți dezbrăcați și tatuați”
MediaFlux
Scrisoarea celor 23 din PNL: Aripa Veștea respinge ultimatumul lui Bolojan și cere încetarea „linșajului politic” intern
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?