Sora lui Mircea Badea se întoarce în România. Naty a locuit în Italia: „Am împachetat și emoțiile”

Sora lui Mircea Badea se întoarce în România. În 2021, sora Naty Badea se muta în Italia, în apropiere de Veneția, la Mestre, un orășel cu aproape 90.000 de locuitori. Cunoaște limba la perfecție și era deschisă provocărilor care aveau să urmeze.
Alina Costache
20 iul. 2024, 11:03
Sora lui Mircea Badea se întoarce în România. Naty a locuit în Italia:
Sora lui Mircea Badea se întoarce în România

Sora lui Mircea Badea se întoarce în România. Natalia Badea sau Naty, așa cum îi spun apropiații, este sora mai mică a lui Mircea Badea. Cu toate că a preferat să nu fie atât de mult în lumina reflectoarelor, se laudă cu o carieră de succes în jurnalism, căci lucrează la Antena 3 din perioada de început a postului de televiziune.

Citește și: Avertisment pentru românii care plănuiesc o vacanță în Italia. Sora lui Mircea Badea: ”A crescut infracționalitatea până la cer”

Sora lui Mircea Badea se întoarce în România

Gata! A început marea mutare! Astăzi am trimis primele pachete în România – lucrurile personale ale mele și ale fiicei mele adolescente. 15 cutii, aproape 200 de kilograme. Am împachetat ieri patru ore, am făcut febră musculară. Le-am trimis în această dimineață. Am apelat la o firmă de transport gestionată de niște români”, a povestit Naty Badea.

Această decizie de a reveni în țară vine după o experiență plină de evenimente și trăiri în Italia, unde Naty Badea a avut ocazia să cunoască și să interacționeze cu diverse persoane, atât din comunitatea românească, cât și din cea italiană.

Am împachetat și emoțiile, și unele nostalgii, asta pentru că în cei trei ani petrecuți în Italia sunt și amintiri frumoase, sunt și oameni frumoși pe care i-am cunoscut, atât români, cât și italieni. Am trimis toate cutiile acasă. Va fi un proces mai îndelungat, dar încet încet… ne întoarcem în România”, a mai zis Naty Badea.

Naty Badea nu este doar jurnalistă! Este și scriitoare. Și una chiar foarte apreciată! Pe Naty Badea o puteți citi în cărțile „Sunt Aici!”, „Sunt încă Aici” și „Rămâi cu bine! Rămâi cu mine!”, dar și în „Culoare dincolo de gri”.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Dezvăluiri tari din Giulești. „Drăghia ajunsese șoferul lui Săpunaru, nu fotbalistul Rapidului”. Exclusiv
Capital.ro
Restanțe la bloc. Românii care rămân în urmă la întreținere nu pot fi penalizați automat. Care e perioada de grație
Playtech.ro
Cât vor primi în mână românii plătiți cu salariul minim după 1 iulie 2026. Suma exactă după creșterea la 4.325 lei brut
Adevarul
Chipul unui grec condamnat la 8 ani de pușcărie apare într-un mozaic de la Mitropolia din Iași, alături de Patriarhul Daniel
wowbiz.ro
Povestea cutremurătoare a tânărului de 22 de ani care și-a găsit sfârșitul la Piața Unirii: „M-am gândit la părinții care vor fi sunați”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Uluitor! Un arbitru de Liga 1 ar fi luat mită un portbagaj de piese auto: 'Nu prețul era problema'
MediaFlux
Încă o rachetă lansată din Iran a fost distrusă de NATO în spațiul aerian din Turcia. Al treilea dispozitiv deja, anunță Ankara
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj