Soţia florarului care i-a impresionat pe medicii spitalului suport covid din Târgu-Jiu a murit. Doliu în „Grădina cu Flori”

Tânărul care i-a impresionat pe medicii spitalului suport COVID din Târgu-Jiu, după ce le-a oferit flori în semn de recunoştinţă pentru munca lor, trăieşte o adevărată dramă. Soţia sa a murit din cauza virusului, iar el şi fiul său se află în carantină. Cu toate acestea, luptă să-şi ducă afacerea cu flori mai departe.
Filip Stan
14 oct. 2021, 09:12
Soţia florarului care i-a impresionat pe medicii spitalului suport covid din Târgu-Jiu a murit. Doliu în

Soţia florarului care i-a impresionat pe medicii spitalului suport covid din Târgu-Jiu a murit. Marian din Ţicleni le-a oferit flori, în primăvară, medicilor de la spitalul suport COVID din Târgu-Jiu, în semn de recunoştinţă pentru munca lor.

Soţia florarului care i-a impresionat pe medicii spitalului suport covid din Târgu-Jiu a murit

Lorena avea 41 de ani şi a murit pe 10 octombrie, după ce s-a infectat cu coronavirus. Aceasta era internată la spitalul din Târgu Cărbuneşti. Soţul şi fiul său sunt acum în carantină, însă se luptă pentru a nu pierde afacerea cu flori.

Citeşte şi Actrița Carmen Tănase ar fi bolnavă de COVID. Declarațiile artistei acum o lună: „Nu mă autoizolez”. Actriţa dezminte

Mai exact, florile se vând direct de la domiciliul familiei, din Țicleni, iar banii clienţilor se depun în cutia poștală. Soții Otărășanu s-au implicat cu suflet în mai multe acțiuni umanitare, mai ales când cei bolnavi au fost copii, potrivit gorjeanul.ro. 

„Deoarece noi suntem în izolare, dar din păcate avem multe plăntuțe în această perioadă, am scos în locul nostru de vânzare crizantema pe care vă invitam să o alegeți și să o achiziționați fără a suna sau striga la noi, alegeți planta preferată și lăsați bănuții în cutiuța poștală! Preturile o să fie foarte mici față de piața actuala, crizantema mare 17 lei, crizantema mica 8 lei, vă mulțumesc și vă aștept cu drag!”, anunță bărbatul.

Așa că cei care vor flori de sezon să nu ezite și să le achiziționeze din ,,Grădina cu Flori”. Este de reamintit că familia Otărășanu a oferit o mână de ajutor în mai multe cazuri pentru copii bolnavi care au necesitat ajutor umanitar, iar gestul poate fi întors acum, în momente grele pentru fiul și soțul îndoliat.

Citeşte şi Nelu Tătaru, avertizare sumbră despre valul 5: „Nu s-a terminat. Urmează încă un val până vom fi toți imunizați, măcar 70%”

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf s-au împăcat! Impresara a făcut marele anunț
Fanatik.ro
Coeficientul UEFA al Universității Craiova s-a dus în cap! Ce se întâmplă după înfrângerea de la Atena și ce loc ocupă România
Capital.ro
Moștenitorul lui Ion Iliescu. A fost o adevărată familie pentru fostul președinte. Nimeni nu s-ar fi gândit: S-a lipit de sufletul lor
Playtech.ro
Obiectul ciudat care a apărut pe mormântul Rodicăi Stănoiu! A fost lăsat de o persoană dragă
Adevarul
UE acordă Ucrainei un împrumut masiv de 90 de miliarde de euro. Viktor Orbán, critic: „A da bani înseamnă război”
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
Șocant! Ce a pierdut un român în Donbas în urma războiului din Ucraina: 'Vor intra în posesia Rusiei'
MediaFlux
Decizie radicală privind alocațiile pentru copii!
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
A MURIT: Călin Georgescu e în doliu!. S-a mutat la Cer o stea a demnității românești!