Soţia lui Geoană, despre eticheta de „prostănac”: Mie mi-e milă de domnul Iliescu

Mihaela Geoană a declarat într-un interviu că, într-adevăr, eticheta de "prostănac" dată de Ion Iliescu lui Mircea Geoană a cântărit mult, însă ei îi este milă de Iliescu, nu de Mircea.
Romania TV
09 iun. 2012, 20:16
Soţia lui Geoană, despre eticheta de

Eticheta de „prostănac” „este un lucru de prost gust, e o şicană, pe care o folosesc cei care vor să facă rău, să jignească, să te facă să te simţi prost”, povesteşte Mihaela Geoană pentru adevărul.ro.

Ea spune că Mircea Geoană nu a fost deranjat, pentru că este supereducat şi superinteligent. „E ca şi cum mi-ar zice mie Iliescu: „Eşti şchioapă!”. „Bine, iar tu eşti prost!”, spune Mihaela.

Ea a precizat, că, deşi vorbele lui Iliescu au cântărit destul de mult, ei îi este milă de Iliescu, nu de Mircea.  Mihaela Geoană a spus că nu ştie dacă Mircea i-a spus ceva lui Ion Iliescu legat de această afirmaţie.

DailyBusiness
O nouă Directivă Europeană va intra în vigoare din 28 iunie. TOATE site-urile trebuie să respecte regula!
Spynews
După valul de caniculă, a fost emis cod galben de inundații în România. Ce zone sunt vizate
Bzi.ro
Mădălina Ghenea, anunț surprinzător pentru fani! Toți au rămas cu gura căscată! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
S-a construit cel mai înalt pod ferorviar din lume. Are cu 29 de metri mai mult decât Turnul Eiffel și este o adevărată bijuterie arhitecturală
Capital.ro
Călin Georgescu a părăsit-o! Nimeni nu înțelege de ce i-a spus adio: Nici nu mai vorbesc...
Playtech.ro
Românii riscă amendă dacă țin aerul condiționat pornit în mașină. Ce spune legea
DailyBusiness
Guvernul prelungește plafonarea prețurilor la alimentele de bază până la toamnă
Adevarul
„Carne de tun”. Un militar chinez capturat de Ucraina declară că a fost „înșelat” de comandamentul rus
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Brad Pitt, prădat de hoți! Mai multe persoane au intrat pe geam și i-au furat lucruri din casă
Spynews
Cine poate beneficia de ajutorul financiar la plata facturilor la energie electrică. Se va acorda un tichet electronic în valoare de 50 de lei
Evz.ro
Furtună electrică peste România, anunță AccuWeather. Ce se întâmplă în București
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Corina Caragea, în costum de baie. Imagini cu prezentatoarea de la PRO TV dintr-un paradis acvatic
kanald.ro
UPDATE Guvernul amână tăierea sporurilor! Nici reducerea concediului suplimentar nu a fost aprobată
Cancan.ro
BREAKING | Florin Bușcan, un taximetrist de 37 de ani din Alexandria, a murit pe Autostrada A2 😢
Playsport.ro
Cel mai lung tunel rutier din România, de 900 de metri, a fost construit cu prețul vieților omenești și...
Capital.ro
România schimbă vârsta de pensionare. Bolojan întoarce foaia: Să se facă la vârsta corectă!
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
O mai ții minte pe Ada Nechita? Cum arată la 41 de ani una dintre cele mai frumoase handbaliste din istoria României
stirilekanald.ro
Fotbalistul mort la doar 18 ani. Ce s-a înttâmplat, de fapt
Se taie sporurile de la 1 iulie 2025! Bugetarii vor primi mai puțini bani
MediaFlux
Vechimea în muncă pentru pensii se schimbă. Noul ordin al Casei de Pensii
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Rețeaua ascunsă care blochează accesul la concerte. Cum funcționează industria revânzării de bilete cu „armate” digitale