Soţul Cristinei Spătar, Alin Ionescu, a fost eliberat

Sotul Cristinei Spatar, Alin Ionescu, a fost pus în libertate, dupa ce în urmă cu doar câteva luni, fusese arestat pentru evaziune fiscală.
Alina Costache
25 feb. 2015, 20:08
Soţul Cristinei Spătar, Alin Ionescu, a fost eliberat

Alin Ionescu a fost eliberat în cursul serii de marţi, după orele 20:00, prin decizia judecătorilor bucureşteni. Soţul reginei R&B a ajuns în spatele gratiilor la finalul lunii septembrie.

Alin Ionescu, soţul Cristinei Spătar, este arestat preventiv de mai bine de 3 luni pentru evaziune fiscală de 10 milioane de euro. El s-ar fi folosit de mai multe firme ale angajaţilor săi ca să înşele statul prin neplata TVA-ului.

Citeşte şi: Cristina Spătar a petrecut o noapte la închisoare, alături de soţul ei arestat FOTO

Procurorii i-au reţinut, pe 30 septembrie, pe patronul firmei Shelter Security, Alin Ionescu, şi pe contabila societăţii, Roxana Aron, într-un dosar de evaziune fiscală în domeniul serviciilor de pază şi securitate, în care prejudiciul este de aproximativ 10 milioane de euro.

Soţul Cristinei Spătar a fost arestat. Cântăreaţa ar putea rămâne fără vila impresionantă în care locuieşte

Pe 1 octombrie, cei doi au fost arestaţi preventiv pentru 30 de zile. 

Procurorii de la Parchetul Curţii de Apel Bucureşti au arătat, în referatul în care au propus arestarea preventivă a celor doi, că din probele şi mărturiile de la dosar rezultă că Alin Ionescu „a împuternicit pe conturile bancare persoane de încredere, aceştia fiind angajaţi sau foşti angajaţi ai firmelor controlate de acesta, respectiv CP Shelter Security SRL, SC Lion Guard Security SRL, cele mai importante retrageri de numerar fiind făcute de aceştia”.

Citeşte şi Primul INTERVIU al Cristinei Spătar după ce soţul ei a fost ARESTAT

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Câți bani a obținut statul din amenzi și sancțiuni. Cum a adus ANAF-ul sute de milioane în plus la buget
Capital.ro
Adevărul despre Călin Georgescu. Doar cine îi citește cărțile poate înțelege: E comunist, cu un cult creștin rescris de el
Playtech.ro
Ce este divorţul gri: fenomentul, din ce în ce mai întâlnit în România
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un autocar cu 40 de elevi s-a ciocnit frontal cu un microbuz, în această dimineață, pe un drum din județul Botoșani
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”