Soţul ministrului de Interne, Carmen Dan, a murit. Poliţia a deschis dosar de moarte suspectă

Corneliu Daniel Dan, soţul ministrului de Interne, Carmen Dan, a murit marţi, informează România TV. Deocamdată nu se ştie cauza decesului, dar sursele citate de România TV susţin că soţul lui Carmen Dan suferea de ciroză. Poliţia a deschis dosar de moarte suspectă.
Romania TV
03 iul. 2018, 12:34
Soţul ministrului de Interne, Carmen Dan, a murit. Poliţia a deschis dosar de moarte suspectă

Reprezentanţii IPJ Teleorman au precizat, miercuri, că autopsia soţului ministrului Carmen Dan arată că acesta a murit din cauza insuficienţei cardio-respiratorii şi a unui infarct miocardic acut, el fiind găsit în locuinţa sa de către un membru al familiei sale. 

„Ca urmare a informaţiilor solicitate de reprezentanţi ai mass media în legătură cu decesul sesizat în ziua de 3 iulie a.c. în localitatea Videle, facem următoarele precizări: Persoana decedată a fost găsită în casă de către un membru al familiei. Cauza morţii certificată în urmă autopsiei este: insuficienţă cardio-respiratorie acută ca urmare a unui edem pulmonar şi infarct miocardic acut. Persoana nu prezenţa urme de violenţă. Decesul a survenit conform evaluărilor medico-legale cu aproximativ 24 de ore înainte de a fi găsit de aparţînători, adică în ziua de luni 2 iulie a.c. Certificatul de deces a fost emis cu dată constatării, la 3 iulie a.c”, se arată într-o informare a Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Teleorman.

Soţul ministrului Carmen Dan, Corneliu Daniel Dan, a fost găsit decedat într-un apartament din Videle. Potrivit ziarulteleormanul.ro, poliţiştii din Videle au fost sesizaţi, marţi după-amiază, despre faptul că dintr-un apartament din oraş se simte un miros greu şi, sosiţi la faţa locului, într-unul dintre apartamente, oamenii legii au găsit decedat un bărbat în vârstă de 57 de ani. Potrivit unor surse, bărbatul găsit decedat este Corneliu Daniel Dan, soţul ministrului de Interne Carmen Daniela Dan.

Sursa precizează că bărbatul era decedat de ceva timp, nu prezenta urme de violenţă şi a fost transportat la morga din Videle pentru stabilirea cauzei decesului.

Potrivit ultimei declaraţii de avere a ministrului Carmen Dan, Corneliu Dan a lucrat pentru OMV Petrom SA Teleorman până la data de 31.05.2017, având un salariu anual de 60.000 de lei. 

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Gigi Becali, promisiune pentru MM Stoica: NU va mai face asta la FCSB. ”Îmi zicea că e o chestie de mândrie pe care nu o poate controla. Ne durea”
Capital.ro
Interdicție pentru proprietarii de locuințe și terenuri. Legea stabilește limite clare chiar și pentru bunul propriu
Playtech.ro
Cât costă o călătorie cu noul Orient Express pe ruta Roma-Istanbul. Trenul de lux va opri și în România
Adevarul
Cum să cureți chiuveta din bucătărie: ghid complet pentru o scurgere fără mirosuri și bacterii
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Mărturie incredibilă despre Gică Hagi: îi putea distruge cariera într-o clipă: ”Dacă raportam, era suspendat cinci ani și dispărea din fotbal”
MediaFlux
Noaptea Muzeelor 2026. Lista instituțiilor care deschid gratuit porțile pentru vizitatori
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi