Spectacol de final. Campionatul Austriei s-a încheiat cu un gol uluitor VIDEO

Un jucător de la Sturm Graz a marcat în ultima etapă a campionatului Austriei un gol care candidează la titlul de cel mai frumos al sezonului, în liga din această ţară.

21 mai 2012, 05:43

În Europa, majoritatea competiţiilor interne s-au încheiat, dar un fotbalist croat care joacă în Austria a făcut-o într-un stil de mare campion. Darko Bodul a înscris un gol de generic în partida pe care echipa sa, Sturm Graz, a jucat-o cu Austria Viena.

După ce a adus egalarea în minutul 67, croatul a vrut să facă spectacol şi i-a ieşit. Bodul a reuşit să ducă echipa din Graz în avantaj, cu patru minute înainte de final, dar nu oricum. Atacantul a înscris un gol superb din foarfecă. Spectacolul a fost completat de reuşita lui Ehrenreich din prelungiri. Sturm Graz a câştigat cu 3-1 partida cu Austria Viena şi a terminat sezonul pe locul 5.