SPECTACOL fără distanţare cu 25.000 de oameni în tribune la derby-ul Serbiei, Partizan Belgrad vs Steaua Roşie VIDEO

Publicat: Joi, 11 Iunie 2020 10:26 // Actualizat: Joi, 11 Iunie 2020 10:26 // Sursa: romaniatv.net

Partizan Belgrad s-a întâlnit cu marea rivală Steaua Roşie în semifinalele Cupei Serbiei, impunându-se pe teren propriu cu 1-0, într-o atmosferă incendiară, fără restricţii şi distanţare.

Partizan s-a impus in derby pe teren propriu, scor 1-0, in fata a 25.000 de suporteri fanatici. Singurul gol al partidei a fost marcat de Natcho, in minutul 58.

Partida s-a jucat cu casa inchisa, in ciuda pandemiei de Covid-19 care inca nu a incetat sa loveasca planeta.

Spre deosebire de alte state, Serbia a gestionat perfect lupta cu noul coronavirus. Pe teritoriul țării mai sunt circa 400 de cazuri active, astfel că "Eternul derby" s-a disputat pe un stadion plin.

Galeriile celor două formații au fost înălțime, ca de fiecare dată, spectacolul din tribune ridicându-se de multe ori peste calitatea fotbalului de pe teren. Bibras Natcho a marcat unicul gol al meciului, în minutul 55, reușind să o trimită pe Partizan în finală. În ultimul act s-a mai calificat Vojvodina Novi Sad.

Citeşte şi: ŞOC în semifinalele Cupei României: Dinamo vs FCSB şi Sepsi Sfântu Gheorghe vs Poli Iaşi