Sportul mondial este în doliu. A murit unul dintre cei mai mari jucători de golf din istorie

Americanul Arnold Palmer, considerat unul dintre cei mai mari jucători de golf din istorie, a murit la vârsta de 87 de ani.
Filip Stan
26 sept. 2016, 17:23
Sportul mondial este în doliu. A murit unul dintre cei mai mari jucători de golf din istorie

Arnold Palmer a decedat la Spitalul Presbyterian UPMC din Pittsburgh, Pennsylvania, unde i se făceau investigaţii la inimă.

Arnold Palmer a fost omagiat atât de oameni din sport, cât şi din alte domenii. „Îmi aduc aminte de momentele speciale pe care le-am petrecut cu domnul Palmer la Bay Hill. Un adevărat pionier al sportului nostru, de care ne vom aminti mereu„, a spus jucătorul nord-irlandez de golf, Rory McIlroy.

De asemenea preşedintele Statelor Unite ale Americii a postat pe Twitter o fotografie cu Arnold Palmer, în timp ce acesta se afla la Casa Albă, precum şi mesajul: „Cinste regelui, care a fost pe cât de extraordinar pe terenul de golf, pe atât de generos cu ceilalţi. Mulţumesc pentru amintiri, Arnold„.

Federaţia de golf din Statele Unite ale Americii a confirmat de asemenea moartea fostului jucător, într-un mesaj postat pe Twitter, în care l-a numit „cel mai mare ambasador de golf”. De-a lungul carierei, Palmer a câştigat în jur de 90 de turnee internaţionale, dintre care şapte majore.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Reacția virală a lui Zinedine Zidane la golurile primite de fiul său, Luca, de la Messi: ”Pare dezgustat. Frustrarea sa spune totul”
Capital.ro
Programul „Viața la țară” devine lege: sprijin pentru gospodării și turism rural
Playtech.ro
Țara europeană care ia în calcul schimbarea Bacalaureatului din cauza căldurii extreme. Autoritățile vor să modifice programul probelor
Adevarul
De ce războiul din Iran înseamnă pentru SUA o înfrângere mai severă decât în Vietnam. Explicațiile unui expert
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este Cristi, tatăl care a sfârșit după ce și-a salvat fratele de la înec. Avea doar 27 de ani și un bebeluș de câteva luni
iamsport.ro
”Am fost pur și simplu un idiot!”. Legenda României regretă decizia luată în privința naționalei: ”Eram foarte impulsiv, foarte orgolios, am greșit”
MediaFlux
Lista completă a miniștrilor din Guvernul Veștea. Care sunt surprizele înainte de depunerea listei în Parlament (Surse)
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?