Steaua, egal în penultimul amical din Antalya. Tamaş şi Marica au fost titulari

Steaua a disputat penultimul amical din cantonamentul din Antalya, împotriva formaţiei suedeze Djurgardens, scor final 2-2, după ce roş-albaştrii au avut 2-0.

04 feb. 2016, 20:14

Gabriel Tamaș și Timo Gebhart au debutat pentru Steaua, după ce fuseseră prezentați oficial în cadrul unei conferințe de presă organizate azi de clubul Steaua. Tamaș a fost titularizat de Laurențiu Reghecampf și a rămas pe teren pe toată durata partidei, în timp ce Gebhart a intrat pe teren în minutul 46, în locul lui Ciprian Marica.

Citeşte şi Plângere la FIFA şi UEFA. Armata cere ca Steaua lui Gigi Becali să fie RETROGRADATĂ

Laurenţiu Reghecampf a folosit următoarea formulă de joc: Cojocaru – Papp, Tamaş, Varela (cpt) (Râpă 58), Toşca (Momcilovici 58) – Pintilii (Muniru 70) – Popa (Bawab 70), Stanciu (Mihalcea 79), Chipciu, Hamroun (Carp 84) – Marica (Gebhart 46).

Rezumatul meciului:

Minutul 4 – gol Steaua. Varela deschide scorul cu o lovitura de cap din 8 metri

Minutul 21 – gol Steaua. Hamroun inscrie pentru 2-0, cu un sut in diagonala, bara-gol, din 6 metri

Minutul 24 – gol Djurgardens. Adversarii inscriu din 10 metri, la o nesincronizare a defensivei steliste

Minutul 53 – gol Djurgardens. Sut senzational de la 25 de metri, sub bara transversala, plonjonul lui Cojocaru a fost fara rezultat

Steaua mai are programată o partidă amicală cantonamentul din Antalya, cu AS Trencin, sâmbătă, de la ora 14.45.