STEAUA-PARTIZAN 1-1 în LIGA CAMPIONILOR

STEAUA-PARTIZAN 1-1. Steaua şi Partizan au terminat la egalitate, miercuri, scor 1-1, în prima manşă din turul III preliminar al UEFA Champions League. Returul se joacă pe 5 august în Serbia.

29 iul. 2015, 20:22

STEAUA – PARTIZAN 1-1

End Time FINAL. STEAUA – PARTIZAN 1-1.

90′Substitution schimbare Steaua: iese Hamroun, intră Mihalcea

89′ – ocazie Saponjic, ocazie Hamroun. Se joacă pe contre

83′Substitution schimbare Partizan: iese Babovic, intra Ilic

81′ – Goals GOL STEAUA! A marcat VARELA, cu capul, din centrarea lui Hamroun. STEAUA – PARTIZAN 1-1 !

76′Yellow Card cartonaş galben pentru Petrovic

75′Substitution schimbare Steaua: iese Breeveld, intră Tahar

73′Yellow Card cartonaş galben pentru Breeveld

70′Substitution schimbare Partizan: iese Oumaru, intra Ninkovic

65′Substitution schimbare Steaua: iese Ad. Popa, intră Tudorie

65′Yellow Card cartonaş galben pentru Varela

63′ – Goals GOL PARTIZAN ! A marcat VULICEVIC, cu un şut în cross din 14 metri. STEAUA – PARTIZAN 0-1 !

58′ Yellow Card cartonaş galben pentru Fabricio

52′ – Hamroun trage sub bară de la 30 de metri, dar scoate portarul

48′ – Ad. Popa pătrunde excelent, driblează doi adversari, dar trage dezamăgitor de la 14 metri

Start Time A început repriza a doua.

End Time PAUZĂ. STEAUA – PARTIZAN 0-0.

40′Yellow Card cartonaş galben pentru Ad. Popa

32′ – Hamroun nu poate devia o minge bine trimisă spre el în careu de Ad. Popa

25′ – intervenţie senzaţională a lui Cojocaru. Partizan, aproape de gol

20′Substitution schimbare Partizan: iese Bojinov, intra Saponjic

11′ – Papp greşeşte din nou, la mijlocul terenului, Oumaru centrează, iar Bojinov este blocat excelent de Toşca

8′ – Muniru trage, dar portarul lui Partizan este la post

3′ – greşeală a lui Papp la mijlocul terenului, dar sârbii nu profită

Start Time A început meciul STEAUA – PARTIZAN.

STEAUA – PARTIZAN. Echipele de start:

Steaua: Cojocaru – Alcenat, Papp, Varela, Toșca – Sulley Muniru, Breeveld – Popa, Hamroun, Chipciu – Tade.

Rezerve: Niță – Râpă, Guilherme, Tudorie, Mihalcea, Tahar, Enceanu.

Antrenor: Mirel Rădoi.

Partizan: Z. Zivkovic – Vulicevic, Fabricio, Petrovic, Balazic – Jevtovic – A.Zivkovic, Brasanac, Babovic, Oumaru – Bojinov.

Rezerve: Klajic – Cirkvoc, Bogosavac, Ilic, Trujic, Saponjic, Ninkovic.

Antrenor: Zoran Milinkovic.

Partida se va juca fără spectatori, campioana României fiind în continuare suspendată din cauza comportamentului fanilor la meciul cu Dinamo Kiev, din Europa League, disputat în toamna anuliu trecut.

STEAUA-PARTIZAN LIVE VIDEO PRO TV. Steaua vine după două rezultate negative, ambele pe teren propriu. A pierdut returul cu Trencin, scor 2-3, iar apoi a remizat 1-1 cu CFR Cluj. Partizan, de cealaltă parte, a început perfect sezonul, reuşind patru victorii la zero în cele patru partide oficiale disputate până acum.

STEAUA-PARTIZAN LIVE VIDEO PRO TV. Mirel Rădoi nu știe dacă va putea conta pe sprijinul unuia dintre cei mai buni jucători în precedentele meciuri, Nicuşor Stanciu, accidentat în partida cu Trencin. Cele două echipe nu s-au mai întâlnit niciodată până acum într-un joc oficial. Steaua – Partizan Belgrad se va juca de la ora 21.30.