Suma incredibilă pe care o plăteau părinții a-și duce copiii la grădinița groazei din Popești-Leordeni! În loc să fie îngrijiți micuții erau agresați și terorizați de educatoare

Un nou caz revoltător a îngrozit România. După azilele groazei, unde sute de bătrâni erau ținuți în condiții inumane deși ei și familiile lor plăteau bani grei pentru a fi îngrijiți, a fost descoperită o grădiniță a groazei în Popești-Leordeni. În timp ce părinții plăteau sume importante de bani pentru ca micuții lor să fie în siguranță și să li se acorde atenția de care au nevoie, educatoarea îi agresa și îi teroriza.
Alina Costache
17 feb. 2024, 10:53
Suma incredibilă pe care o plăteau părinții a-și duce copiii la grădinița groazei din Popești-Leordeni! În loc să fie îngrijiți micuții erau agresați și terorizați de educatoare
Suma incredibilă pe care o plăteau părinții a-și duce copiii la grădinița groazei din Popești-Leordeni!

Suma incredibilă pe care o plăteau părinții a-și duce copiii la grădinița groazei din Popești-Leordeni! O educatoare în vârstă de 24 de ani a fost înregistrată în timp ce îi jignește și îi amenință pe copii pe care părinții i-au lăsat în grijă.

Citește și Educatoare de la o grădiniță privată din Popești-Leordeni, înregistrată în timp ce urla și îi bătea pe copii: „Băi, vă crăp capul!”, ”Pune mâinile la spate că-ți dau cu telefonul ăsta în cap de vezi stele verzi”

Suma incredibilă pe care o plăteau părinții a-și duce copiii la grădinița groazei din Popești-Leordeni!

În timp ce oamenii aveau toată încrederea că micuții lor sunt în siguranță la grădiniță, educatoarea cu porniri de torționar care a uitat că era plătită să îi ocrotească și să îi educe pe cei mici avea grijă să bage frica în ei.

Teroarea femeii care nu poate fi numită educatoare a ținut până zilele trecute, când în spațiul public a apărut o filmare de patru ore realizată cu camera ascunsă în care aceasta este surprinsă în timp ce îi amenința pe bieții copii cu violența fizică.

”De câte ori ţi-am repetat să nu te mai trânteşti în perete? De câte ori? Taci din gură! Mişcă-te pe scaun că aşa îmi vine să vă dau câte una, să vă dau cu capul de pereţi, să vă zboare creierii! Eşti urât cu spume! Şi căţelul lui mamaie e tuns mai frumos!”, a mai ţipat educatoarea către copii. Un alt pasaj audio i-a îngrozit de-a dreptul pe părinţi. „Eşti proastă de bubui! Zi-mi lunile anului că te dau cu capul de masa asta! Începe să spui lunile anului, eu nu te aud. Ianuarie! Tu joacă-te cu nervii mei, că dacă intri pe mâinile mele, ți-o iei rău de tot. Stai cum trebuie pe scaun”, spunea educatoarea în înregistrări, potrivit observatornews.ro.

Fără să știe de ororile la care erau supuși zilnic copiii lor, părinții plăteau lunar grădiniței sume cuprinse între 1.100 lei și 1.600 lei. Mai mult,  în cazul în care nu ajungeau la timp pentru a-și prelua copiii aceștia plăteau 25 lei pentru 30 de minute de întârziere.

Citește și O bucată metalică, desprinsă dintr-un avion, a căzut lângă o grădiniţă din Mureş

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
La trei ani de la moartea marelui fotbalist, soția acestuia a făcut un anunț neașteptat: ”Vorbește din nou cu el”
Capital.ro
Montarea repartitoarelor de căldură. Măsura care se pregătește pentru românii conectați la încălzirea centrală. Când ar putea deveni obligatorie
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”