Şumudică, nervos în amicale. A vrut să bată un arbitru în Antalya

Antrenorul Braşovului a sărit la arbitrul asistent, nervos din cauza minutelor de prelungire arătate în partida cu Ujpest.
Romania TV
10 feb. 2012, 16:32
Şumudică, nervos în amicale. A vrut să bată un arbitru în Antalya

Rând pe rând, jucători şi antrenori cedează din cauza cantonamentelor prelungite. Ultima victimă a izolării şi pregătirii continue este Marius Şumudică antrenorul formaţiei FC Braşov, care a bruscat un arbitru asistent în finalul partidei amicale pe care echipa sa a câştigat-o cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei maghiare Ujpest, în cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Tehnicianul a protestat faţă de minutele de prelungire dictate de centralul partidei, iar în momentul în care arbitrul asistent i-a arătat cronometrul l-a apucat de mână împingându-l. Şumudică l-a înjurat pe arbitru, cei doi fiind aproape de a se lua la bătaie. Ei au fost despărţiţi de ceilalţi membri ai stafului tehnic al echipei braşovene. Golurile formaţiei ardelene au fost marcate de Ilijoski (minutul 22), Moutinho (minutul 61) şi Enceanu (minutul 90+1), în timp ce pentru Ujpest au înscris Barczi (minutul 7) şi Nikon (minutul 85 din penalti).

În stagiul de pregătire din Turcia, FC Braşov a mai disputat patru partide amicale: cu Torpedo Kutaisi (scor 2-0), Belchatow (scor 1-1), Sigma Olomouc (scor 3-2) şi Beroe Stara Zagora (scor 2-2).

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Mihai Pintilii, la mare căutare după despărțirea de FCSB! Ce club îl dorește pe fostul secund al roș-albaștrilor
Capital.ro
Mașinile electrice ar putea deveni obligatorii în Europa. UE pregătește o măsură care va afecta milioane de șoferi
Playtech.ro
Cât primești pe un gram de aur vechi în Istanbul. Unde ieși mai bine la bani, ce spun cei care au încercat în România şi în Turcia
Adevarul
Conflict de culise la Kremlin: Alina Kabaeva, amanta lui Putin, ar fi înlăturat-o pe „țarina” gimnasticii ruse
wowbiz.ro
Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Susține că unul dintre marile partide politice din România ar urma să se desființeze: ”Asta o să se întâmple!”
MediaFlux
O nouă facilitate de la ANAF pentru toți românii. Cum va funcționa noul sistem
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți