„Sunt prea mici”: Rudele lui Sida de la ţară sunt foc şi pară. Nu au fost invitate la nuntă

În timp ce invitaţii cu ştaif îşi pregătesc cele mai bune ţinute pentru nunta Elenei Băsescu, în satul în care s-a născut mirele, Mălureni de Argeş, rudele acestuia par să se fi împăcat cu ideea că nu se vor număra printre nuntaşi. Mai puţin o mătuşă, care tot speră şi aşteaptă încă invitaţia. În schimb, unchiul miresei, Mircea Băsescu, este nespus de bucuros de apropiatul eveniment.
Romania TV
31 aug. 2012, 10:03

În Mălureni, judeţul Argeş, satul în care a crescut până la şase ani Bogdan Ionescu, viitorul ginere al preşedintelui, oamenii sunt bucuroşi că fiica celui dintâi om în stat va fi una „de-a lor”, scrie cancan.ro.

Nu şi rudele de sânge ale viitorului ginere al preşedintelui. „De ce să nu ne invite şi pe noi la nntă? Noi de ce să nu venim? Nu sunt şi ei tot oameni, ca noi? Ea (Elena Băsescu, n.red.) nu e şi ea tot ca noi?”, a spus mătuşa, care abia terminase lucrul în grădină.

Primarul din comună pare să aibă o explicaţie cu privire la întârzierea invitaţiilor la nunta fiicei preşedintelui Băsescu. „Noi suntem prea mici. Ce să căutăm noi printre Vuittoanele lor? Ar fi chiar nepotrivit”, a spus primarul.

Ca orice om, bineînţeles că mă bucur, mi se mărită o nepoată. Şi Elenei, şi noului meu nepot, Bogdan, le urez casă de piatră, să aibă o căsnicie fericită, iar mie nu îmi mai rămâne decât să aştept venirea pe lumea a nepoţilor mici, că de ăştia mari sunt sătul”, a spus Mircea Băsescu, pentru ziarulring.ro.

DailyBusiness
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Cine transmite la TV barajul Turcia – România. UEFA, decizie surprinzătoare. Update
Capital.ro
Proprietarii de apartament nu au acest drept. Regulă privind ședințele adunării generale de la bloc: Dezbaterea se încheie aici
Playtech.ro
Camera în care trebuie montat termostatul centralei termice. Nu contează temperatura, ci un alt detaliu
Adevarul
Controversă în jurul filmului „Cravata Galbenă”. Echipa de producție, acuzată că a cerut cenzurarea unei recenzii scrise de o elevă: „o catastrofă”
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
O mamă și cei doi copii ai săi, implicați într-un eveniment rutier îngrozitor pe DN6. Mașina în care se aflau s-a izbit puternic de un TIR
iamsport.ro
Radu Banciu a făcut topul prezentatoarelor TV din România: 'Singura femeie absolut perfectă la toate'
MediaFlux
Vești bune pentru milioane de români! Se MAJOREAZĂ pensiile cu încă 360 de lei
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume