Super-oferte de joi, 5 septembrie, la LIDL. Supermarketul aduce la raft trei produse adorate de români, la prețuri de nimic. Cel mai ieftin costă puțin peste 2 lei

Lidl bagă la ofertă trei produse pe care românii pur și simplu le iubesc. Se vor vinde ca pâinea caldă, așa că doritorii trebuie să se grăbească de la prima oră.
Filip Stan
04 sept. 2024, 21:04
Super-oferte de joi, 5 septembrie, la LIDL. Supermarketul aduce la raft trei produse adorate de români, la prețuri de nimic. Cel mai ieftin costă puțin peste 2 lei
Reduceri de neratat la Lidl

Lidl bagă la ofertă trei produse de neratat pe care românii le adoră și le cumpără destul de des. Acum se vor găsi la raft la prețuri mult mici, ceea ce înseamnă că se vor vinde foarte repede.

Mulți români aleg să își facă cumpărăturile la Lidl datorită gamei variate de produse, dar și pentru că supermarketul vine cu oferte de neratat. De joi, 5 septembrie, retailerul german ieftinește trei produse aflate la mare căutare.

Primul dintre ele costă doar 2,49 lei și este vorba despre gogoașa glazurată cu ciocolată. Este ideală pentru o gustare rapidă sau pentru momentele în care cineva are poftă de ceva dulce.

Citește și: Guvernul pregăteşte o nouă plafonare: cel mult 20% adaos comercial, la produsele româneşti

La Lidl se găsesc și alte variante pentru o masă rapidă. De exemplu, caserola de 400 de grame de Spaghetti are o reducere de 30%, așa că, pentru o porție de bolognese sau de carbonara, clienții vor plăti doar 9,49 lei.

Cel de-al treilea produs inclus în ofertă este desertul cu cremă de caramel de la Milbona. Șase pahare a câte 100 de grame costă 6,99 lei, reducerea fiind de 8,99 lei.

De unde vin produsele de la piața Lidl

În magazinele Lidl se mai găsesc și multe alte produse proaspete, pe care românii le pot cumpăra cu încredere, deoarece fructele și legumele provin de la producători și distribuitori din România.

„Preocuparea noastră este să avem o colaborare strânsă cu producătorii locali, cu scopul de a dezvolta alternative prietenoase cu mediul la folosirea substanțelor fitosanitare și a îngrășămintelor chimice. Asigurarea trasabilității pentru produsele noastre este posibilă datorită parteneriatelor solide pe care le-am realizat cu producătorii.

Mai mult decât atât, Lidl a pus bazele unei scheme de trasabilitate ce garantează transparența la nivelul originii produselor ce ajung în magazine și scoate în evidență producătorii din România.

Vrem întotdeauna să îți oferim fructe și legume locale proaspete și cât mai variate, de aceea toți cei peste 150 de producători locali cu care colaborăm dețin certificarea internațională Global G.A.P., o asigurare în plus pentru calitate și siguranță alimentară”, este anunțul publicat pe site-ul Lidl.

Citește și: Țara în care Moș Crăciun vine pe 1 octombrie. Crăciunul a fost mutat în toamnă, prin decret prezidențial, pentru „fericirea și securitatea” cetățenilor

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Cel mai mare sportiv român din istorie. Topul în care Gheorghe Hagi e pe 2, iar David Popovici abia al 5-lea. Sondaj FANATIK / Inscop
Capital.ro
S-a aflat planul lui Călin Georgescu. Decizia care schimbă tot: Va fi succesul propriu
Playtech.ro
Dacă am executare silită, pot achiziţiona o locuinţă? Ce spune legea
Adevarul
Bărbat din Bihor condamnat la 12 ani de închisoare pentru că și-a lovit vecinul cu mașina, în timp ce acesta ținea în spate copilul de 2 ani
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai