Sute de nepalezi s-au adunat în stațiile de metrou din București, în noaptea de Revelion. Imagini virale

Sute de nepalezi s-au strâns în noaptea de Revelion în stațiile de metrou din București pentru a sărbători împreună trecerea în noul an. Imaginile au devenit virale.
Alina Costache
01 ian. 2025, 13:28
Sute de nepalezi s-au adunat în stațiile de metrou din București, în noaptea de Revelion. Imagini virale
Sute de nepalezi și-au dat întâlnire la metrou pentru a sărbăori trecerea dintre ani

Sute de nepalezi au profitat de programul special de la metrou și și-au dat întâlnire în noaptea dintre ani pe peronul stațiilor, pentru a sărbători împreună trecerea în noul an.

Sute de nepalezi s-au adunat în stațiile de metrou din București, în noaptea de Revelion

Mai mulți nepalezi s-au întâlnit în noaptea de Anul Nou, în jurul orei 1.30, pe peronul stației de metrou Titan, pentru a sărbători trecerea în noul an. Oamenii s-au bucurat împreună și au scandat cu mândrie numele țării lor ”Nepal”.

Un moment asemănător s-a petrecut și pe peronul stației Piața Unirii. Dacă nu au putut sărbători trecerea în noul an alături de familiile lor, nepalezii s-au bucurat să petreacă Revelionul împreună cu alți conaționali, pe peronul stațiilor de metrou din București.

Citește și Prognoza meteo. Anul Nou este în ceaţă, urmează zile cu ploi, lapoviţă, ninsori şi temperaturi de îngheţ

La bucuria nepalezilor s-au alăturat și alți călători.

Reamintim că metroul din București a circulat pe toate magistralele toată noaptea de Revelion. În intervalul 23:00 – 02:00, trenurile au circulat la aproximativ 10 minute, iar între 02:00 și 05:00 metrourile au circulat la 20 de minute.

De asemenea, și STB a avut un program special în noaptea de Revelion. A fost înființată o linie specială pentru noaptea de 31 decembrie. Este vorba despre N41, care a funcționat pe traseul liniei de tramvai 41, între „Piaţa Presei” şi „Ghencea”.

Autobuzele liniei N41 au circulat în noaptea de Revelion între orele 22.30-05.00, la un interval de 30 de minute, pe traseul: „Piaţa Presei”, Bd. Expoziţiei, Bd. Mărăşti, Bd. Mareşal Alexandru Averescu, Str. Turda, Pasajul Grant, Calea Crângaşi, Şos. Virtuţii, Pasajul Lujerului, Str. Braşov, Bd. Ghencea, terminal „Ghencea” şi retur.

Citește și Călătoria cu metroul se scumpește cu 67% de la 1 ianuarie. Noile tarife au fost publicate în Monitorul Oficial

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Teorie halucinantă. Supraviețuitorul din avionul prăbușit nu era de fapt în avion?
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Fructul bogat în potasiu și minerale care ajută la scăderea tensiunii. Se găsește în toate magazinele din România la un preț mic, dar puțini români știu ce beneficii are
Capital.ro
Te vom iubi mereu! Cea mai mare actriță s-a stins. Numele său a fost pe buzele tuturor românilor
Playtech.ro
Cât costă o moștenire în 2025? Ce taxe trebuie plătite și cine este scutit
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Cine și în ce condiții va primi tichete pentru plata energiei după 1 iulie. A apărut proiectul de act normativ
wowbiz.ro
Imaginile care îți frâng inima: fetița Teodorei, surprinsă pentru prima dată după tragedie. Cum a reacționat când și-a revăzut prietenii
Spynews
Dinu Maxer contrazice zvonurile că și-a schimbat religia pentru Magdalena Chihaia! Ce decizie au luat înainte de nuntă
Spynews
Alex Bodi, prima reacție după ce s-a zvonit că a fost atacat de Gabi Tamaș, prietenul lui Dan Alexa: ”V-au bătut alții femeile”
Evz.ro
O nouă taxă pregătită de Guvern. Mulți români vor avea de suferit
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Ion Țiriac dă România peste cap și trage metroul până la Otopeni: „În 6 luni, cu niște mititei, chinezi”
kanald.ro
Încă o tragedie aviatică în India, după prăbușirea avionului Air India. Toate persoanele aflate la bord au murit
Cancan.ro
Zodia care renaște din propria cenușă, ca pasărea Phoenix. Mariana Cojocaru anunță 7 ani fenomenali pentru acești nativi
Playsport.ro
România a intrat cu greu în Schengen, dar Europa ridică din nou granițe. Visul liberei circulații se năruie
Capital.ro
Răsturnare totală de situație. Călin Georgescu s-a răzgândit și se va întoarce
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, imagini incendiare în costum de baie, după ce a slăbit enorm
stirilekanald.ro
Trei eleve au înconjurat un pensionar și l-au bătut crunt în plină stradă. Medicii nu l-au mai putut salva
Horoscop Mihai Voropchievici. Vine o perioadă fantastică pentru 4 zodii
MediaFlux
S-a terminat cu tradiționalul „3 mese pe zi”. Mihaela Bilic explică noua tendință alimentară
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cum se bea civilizat într-o lume isterică: poemul spirtului superior, al beției ca formă de protest și al sobrietății jenante