Tamponări în lanţ pe Autostrada Soarelui. Cel puţin patru maşini, implicate în accident

Tamponări în lanţ pe Autostrada Soarelui, sâmbătă dimineaţă. Primele date arată că cel puţin patru maşini au fost implicate în accident.
Romania TV
05 aug. 2017, 07:40
Tamponări în lanţ pe Autostrada Soarelui. Cel puţin patru maşini, implicate în accident

Mulţi dintre cei care au plecat la mare în acest weekend pentru a scăpa de canicula de afară nu respectă regulile de circulaţie. Sâmbătă dimineaţa, cel puţin patru maşini au fost implicate în tamponări uşoare. Din fericire, nu sunt victime. 

Şoferii care au fost implicaţi în aceste tamponări, trebuie însă să scoată bani din buzunar pentru repararea maşinii, dar şi pentru amendă în cazul în care aceştia au încălcat regulile de circulaţie. Cei mai mulţi dintre ei nu respectă păstrarea distanţei regulamentare dintre autoturisme sau circulă cu viteză mult prea mare, peste limita legală.

Conducătorii auto care se deplasează pe ruta Bucureşti-Constanţa sunt sfătuiţi de poliţişti să manifeste prudenţă sporită la volan, să mărească distanţa de siguranţă faţă de vehiculele dinainte şi să nu se hazardeze în efectuarea unor manevre riscante în trafic.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Atac armat lângă baza de antrenament și hotelul naționalei Angliei la Campionatul Mondial. Cel puțin nouă persoane au fost rănite
Capital.ro
Noua lege a pensiilor schimbă regulile. Cine beneficiază de reducerea vârstei de pensionare. Se scad până la 3 ani și 6 luni
Playtech.ro
Zgomot de frecare la viraj maxim: apărători, planetare sau anvelope prea late, cum faci diferența
Adevarul
De ce apare miriapodul de casă și cât de periculos este „gândacul cu multe picioare”: riscurile mușcăturii și cum scapi de el din locuință
wowbiz.ro
Medic rezident găsit fără viață în Spitalul Floreasca. Care ar fi cauza morții. Alexandru Rogobete: „Dumnezeu să te odihnească în pace, drag coleg”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
U Cluj, șanse mari să își piardă unul dintre cei mai importanți jucători: ”Nu cred că va rămâne la noi”
MediaFlux
Cum arată și cu ce se ocupă fiica cea mare a lui Cabral. Inoke Ibacka se întreține singură la 23 de ani
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți