Tânăr bolnav de COVID-19 prins la plimbare cu tramvaiul în Arad VIDEO

Un tânăr infectat cu virusul SARS-COV 2 a fost găsit de jandarmi într-un tramvai din Arad. Tânărul le-a atras atenția jandarmilor deoarece nu purta mască de protecție.
Alina Andrei
09 nov. 2021, 14:35
Tânăr bolnav de COVID-19 prins la plimbare cu tramvaiul în Arad VIDEO

Tânăr bolnav de COVID-19 prins la plimbare cu tramvaiul. S-a întâmplat seara trecută în Arad. Tânărul le-a atras atenția jandarmilor deoarece nu purta mască de protecție. În urma verificărilor jandarmii au descoperit că tânărul de 21 de ani era infectat cu virusul SARS-Cov-2 şi se afla în evidenţa autorităţilor. Deși ar fi trebuit să fie în izolare la domiciliu, bărbatul se plimba nestingherit cu tramvaiul.

Citeşte şi: Valeriu Gheorghiţă: Certificatul verde pentru angajaţi nu ar trebui să ia în calcul testele. Valul 4 nu s-a terminat

„În această perioadă, responsabilitatea este cuvântul care trebuie să stea la baza deciziilor noastre. Din păcate, întâlnim și situații în care oamenii dovedesc că încă nu au înțeles că toate măsurile sanitare adoptate au rolul de a ne proteja.
Ieri seară, în Arad, jandarmii au depistat într-un tramvai doi tineri care nu purtau mască de protecție. În urma verificărilor, a reieșit că unul dintre tineri, în vârstă de 21 de ani, era infectat cu virusul SARS-Cov-2. Deși ar fi trebuit să fie în izolare la domiciliu, călătorea cu tramvaiul, chiar fără mască de protecție”, a transmis Jandarmeria Română.

Citeşte şi: Bilanţ coronavirus 9 noiembrie 2021. Aproape 500 de morţi la 7500 de cazuri. Doar 4 paturi libere la ATI. LISTA incidenţei pe localităţi

Pentru fapta sa, tânărul de 21 de ani bolnav de COVID-19 s-a ales cu dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor.
Totodată, tânărul de 21 de ani şi prietena sa au fost sancționați contravențional cu amendă în valoare de 500 lei fiecare, pentru nepurtarea măștii de protecție sanitară.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Meko, acuzat că a furat mașina pe care i-o vânduse unui băiat! Declarații halucinante
Fanatik.ro
Gest fără precedent al lui Ion Țiriac. Ce cadou a pregătit pentru Nadia Comăneci, la 50 de ani de la Montreal: ”Pe 18 iulie îi dau cheile”
Capital.ro
Călin Georgescu a fost exclus! AUR exclude un guvern de reconciliere națională cu PSD și PNL
Playtech.ro
De ce fiecare serviciu online al statului român pare blocat în 2007 și cum de încă acceptăm asta
Adevarul
Acuzații grave la un liceu din Scornicești. Inspectoratul Școlar și Poliția desfășoară anchete. Sesizarea, de la „Justițiarul de Berceni”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de designerul Eugen Olteanu. Ce se ascunde în spatele morții fulgerătoare la doar 42 de ani: „Ai zis că o să învingi și asta”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doctorița Cristina Lăpușneanu s-a stins din viață. O boală nemiloasă i-a adus sfârșitul
iamsport.ro
Antrenorul român, distrus în direct: ”Dacă eram patronul echipei, îl dădeam afară imediat, mă face de râs!”
MediaFlux
Sfântul Gheorghe 2026. Ce este interzis să faci joi, 23 aprilie. Tradiții și obiceiuri la români
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara