Tânăr de 18, audiat în cazul sticlelor incendiare găsite lângă sediul PSD Timişoara

Un tânăr de 18 ani, din judeţul Timiş, bănuit că a aşezat mai multe sticle incendiare în apropierea sediului PSD Timişoara, a fost audiat vineri la Poliţie. Acesta este cercetat în libertatea pentru ameninţare, după ce în timpul audierilor a negat orice implicare.
Romania TV
01 iun. 2018, 11:07
Tânăr de 18, audiat în cazul sticlelor incendiare găsite lângă sediul PSD Timişoara

Purtătorul de cuvânt al IPJ Timiş, Aurora Voicilă, a declarat, pentru MEDIAFAX, că principalul suspect că a aşezat joi cocktailuri Molotov lângă sediul PSD Timişoara a fost prins.

„În ceea ce priveşte ameninţarea de la sediul PSD din Timişoara, în urma cercetărilor efectuate a fost identificat un tânăr de 18 ani, bănuit de comiterea faptei, acesta fiind cercetat în libertate. A fost condus la audieri”, a spus Aurora Voicilă.

Tânărul de 18 ani este din Maramureș și locuiește în Timișoara fără forme legale, potrivit tion.ro. El a fost identificat în urma amprentelor lăsate pe sticlele incendiare. Individul figura în baza de date a polițiștilor și astfel aceștia au reușit să îi afle identitatea.

În timpul audierilor, tânărul de 18 ani a negat orice implicare în incident. 

Ancheta a început după ce mai multe sticle incendiare au fost găsite în apropierea sediului PSD Timişoara. Două dintre acestea s-au spart din cauza căldurii.

„Condamn acest incident. În Timişoara nu am avut parte de astfel de evenimente. Sunt ferm convins că este un incident izolat, am sesizat organele abilitate, Poliţia, şi sunt ferm convins că îşi vor face treaba şi vor şi descoperi cine a provocat un astfel de incident, astfel încât să descurajăm continuarea acestor evenimente”, declara, joi, Călin Dobra, preşedintele PSD Timiş.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Fratele lui Tavi Popescu l-a „trădat” pe fotbalistul de la FCSB! La ce echipă vrea să joace
Capital.ro
Tragedie în lumea filmului. Un cunoscut și îndrăgit actor s-a sinucis la doar 46 de ani
Playtech.ro
Mihaela Rădulescu, sfâşiată de durere la înmormântarea mamei. Marele absent de la tristul eveniment, vedetă nu a avut pe cine...
Adevarul
Fost membru al CSM, derapaj după referendumul anunțat de Nicușor Dan: „E nebunia unui dictatoraş de operetă care şi-a uitat pastilele”
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Scene neverosimile la Digi Sport! Săpunaru a dat drumul scandărilor în direct: ”M**e, Steaua!”
MediaFlux
Raport teribil al Avocatului Poporului privind pensiile românilor: Se pune în pericol dreptul fundamental la pensie
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet