Tânărul care şi-a ucis tatăl şi bunica, pe care i-a înjunghiat şi incendiat, arestat

Tânărul din județul Călărași care și-a ucis tatăl și bunica, pe care i-a înjunghiat cu un cuţit, apoi i-a incendiat în casă, a fost arestat preventiv, el fiind încarcerat în arestul Inspectoratului de Poliție Călărași.
Iulian Tudor
29 dec. 2013, 10:40
Tânărul care şi-a ucis tatăl şi bunica, pe care i-a înjunghiat şi incendiat, arestat

Magistrații de la Tribunalul Călărași au emis mandat de arestare pentru 29 de zile pe numele lui Ionuț Marian Tudor, tânărul în vârstă de 20 de ani care în noaptea de joi spre vineri și-a înjunghiat tatăl și bunica, după care a dat foc locuinței celor doi, potrivit Mediafax.

Procurorii au cerut arestarea preventivă a bărbatului pentru săvârșirea infracțiunii de omor deosebit de grav.

În prezent, bărbatul se află în arestul Inspectoratului de Poliția Județean Călărași, a declarat purtătorul de cuvânt al acestei instituții, Ramona Tudor.

În noaptea de joi spre vineri, bărbatul, din comuna Luica, şi-a ucis cu un cuțit tatăl, în vârstă de 45 de ani şi bunica, în vârstă de 82 de ani, după care a fugit, ascunzându-se într-o casă nelocuită din localitate. Polițiștii l-au prins vineri după-amiază.

În fața anchetatorilor, Ionuț Marian Tudor și-a recunoscut faptele, povestind că joi seară a fost plecat și a revenit acasă băut, însă tatăl și bunica sa au refuzat să-l primească în casă, motiv pentru care el s-a luat la ceartă cu ei, în urma scandalului înjunghiindu-i pe cei doi și incendiind locuința pentru a șterge urmele.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Gheorghe Dincă a ajuns pe mâinile medicilor! Ce a pățit monstrul din Caracal, în penitenciar
Fanatik.ro
La câteva zile după ce și-a anunțat retragerea din tenis, Sorana Cîrstea face dezvăluiri neașteptate: ”A fost o relație de dragoste-ură”
Capital.ro
EXCLUSIV Dan Andronic și Victor Ciutacu, despre Călin Georgescu și cum arată jocul nervilor din jurul mișcării suveraniste
Playtech.ro
„Ți-am zis” vs. „Ți-am spus”. Una dintre variante este greşită, poţi ghici care?
Adevarul
Încrederea ucrainenilor în Zelenski este în scădere. Doar aproximativ 20% ar vota pentru actualul președinte, arată un nou sondaj
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Industria în care are loc un val de concedieri. Sute de angajați rămân fără loc de muncă în brag de sărbători
iamsport.ro
FCSB a câștigat lupta cu Rapid: internaționalul român, la un pas de a semna cu campioana! Finanțatorul a anunțat: ”Aproape am bătut palma”
MediaFlux
Modificări la pensie din 2026. Modul de calcul pentru vechimea în muncă se schimbă complet
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Matematica devine joacă: 5 jocuri care fac cifrele prietenoase