Tavi Clonda, despre demisia Gabrielei Cristea de la „Mireasa”: „Este destul de greu atâția ani”

Tavi Clonda a vorbit, recent, despre plecarea Gabrielei Cristea de la emisiunea "Mireasa - Capriciile Iubirii". Vedeta a anunțat cu o zi în urmă că se retrage de la cârma emisiunii.
Alina Costache
14 ian. 2025, 21:38
Tavi Clonda, despre demisia Gabrielei Cristea de la

Tavi Clonda a vorbit, recent, despre plecarea Gabrielei Cristea de la emisiunea „Mireasa – Capriciile Iubirii”. Vedeta a anunțat cu o zi în urmă că se retrage de la cârma emisiunii, decizia fiind motivată de dorința de a petrece mai mult timp cu familia.

Vestea a luat prin surprindere pe toată lumea, iar fanii s-au întrebat ce stă, totuși, în spatele deciziei neașteptate. Pentru a liniști apele, Tavi Clonda, soțul prezentatoarei TV, a vorbit despre acest subiect.

Citește și: Gabriela Cristea, imagini de colecţie alături de soacră: „Bună de pus pe revistă”

Tavi Clonda: „Orice sfârșit are un alt început”

Imediat după ce a anunțat că pleacă de la Antena Stars, Gabriela Cristea a revenit și cu o serie de clarificări. Vedeta a recunoscut că decizia nu a fost una ușoară, dar că este cea mai bună pentru ea în momentul de față. Ulterior, soțul prezentatoarei TV a simțit nevoia să explice publicului de ce a plecat Gabriela din televiziune, menționând că retragerea ei nu este una definitivă.

„Am avut emoții așa. Trebuie să apară Gabriela. O să-i fac o surpriză, să marchez momentul, că așa m-a învățat pe mine mama, orice ocazie trebuie marcată. Orice sfârșit are un alt început. I-am comandat ceva, nu i-am mai luat flori, pentru că astăzi a fost ultima ei ediție la Mireasa. Nu s-a retras de tot din televiziune, vă dați seama, dar momentan are nevoie de o pauză, are nevoie de momente cu fetițele. Pleca în fiecare zi la 5 și venea la 10. Eu le culcam, eu le-am culcat și în seara asta și de-abia dimineața le vedea și este destul de greu atâția ani, deja 7 ani, cât are Victoria. Cam complicat”, a spus Tavi Clonda pe rețelele de socializare.

Astfel, show-ul „Mireasa. Capriciile iubirii”, difuzat de luni până vineri, de la ora 19.00, la Antena Stars, este prezentat acum de Raluca Preda, bine cunoscută publicului pentru moderarea formatului  „Mireasa: Direct din culise”. Tânăra a preluat ștafeta Gabrielei și își propune să le aducă telespectatorilor un conținut unic, în care vor fi dezbătute cele mai interesante subiecte.

Citește și: Gabriela Cristea a răbufnit după ce a demisionat de la „Mireasa – Capriciile Iubirii”. A dezvăluit motivul real al plecării: „Trăiam un coșmar”

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Ce spun Maria și Marius Avram despre întâlnirea cu Radu Vâlcan. Cătălin Brînză se așteaptă la surprize la Insula Iubirii – Reuniuni
Fanatik.ro
Încasări record! Câţi bani a făcut U Craiova după primul sold-out complet din istorie: 30.000 de bilete vândute cu Levski. Exclusiv
Capital.ro
Mii de pensionari români riscă să plătească pentru erorile statului. O nouă lege poate schimba regulile
Playtech.ro
Experimentul care arată câți bani poate economisi o familie într-o lună dacă gătești acasă. Obiceiul simplu care poate salva sute de lei
Adevarul
Ștefan Popescu: Incidentele cu drone se vor repeta. România are nevoie de o strategie, nu doar de proteste diplomatice
wowbiz.ro
Doliu în Armata României. Pilotul militar Mihai Vîrdol a murit în urma unui grav accident de motocicletă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Învăţătoarea lovită de trăsnet în Munții Bucegi și-a revenit ca prin minune! Primele ei declarații, la o lună după incidentul groaznic
iamsport.ro
Victor Becali a dezvăluit de ce nu va mai reveni Cristi Borcea vreodată la Dinamo: ”Are nevoie”
MediaFlux
Dispar sobele cu lemne din casele românilor. Soluții propuse prin lege pentru încălzire
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România