TAXA AUTO 2019: Veşti bune de la ANAF pentru toţi şoferii

ANAF a anunţat, luni, finalizarea procesului de restituire a taxei auto pentru toţi contribuabilii români care au depus documentaţii complete, astfel că, din 2017 până în prezent, Fiscul a restituit în total 6,16 miliarde de lei, pentru 1,91 de milioane de cereri aprobate.
Iulian Tudor
09 sept. 2019, 18:29
TAXA AUTO 2019: Veşti bune de la ANAF pentru toţi şoferii

„Ministerul Finanţelor Publice, prin Agenţia Naţională de Administrare Fiscală, a restituit taxe auto (taxa auto pentru autoturisme şi autovehicule, taxa pe poluare, taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule sau timbrul de mediu) tuturor contribuabililor români, care au depus documentaţii complete. Astfel, începând din 2017 până în prezent, A.N.A.F. a restituit taxe auto în valoare totală de 6,16 miliarde de lei, pentru 1,91 de milioane de cereri depuse şi aprobate”, arată ANAF într-un comunicat, potrivit news.ro.

Citeşte şi ALDE susţine noua taxă de poluare din Bucureşti. Tăriceanu: „Bravo, Gabriela Firea!”

ANAF subliniază că are în atenţie şi cererile ale căror documentaţii sunt incomplete.

„Acestea vor fi soluţionate pe măsură ce contribuabilii notificaţi vor transmite către Agenţia Fiscală clarificările solicitate”, informează ANAF.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Echipa de Champions League sărbătorește golurile pe manele! Tzancă Uraganu și Prințesa de Aur i-au înnebunit pe fani
Capital.ro
Comisia Europeană a aprobat noi ajutoare pentru agricultură. Fermierii din UE primesc subvenții pentru îngrășăminte
Playtech.ro
Ce trebuie să știi înainte să treci casa pe numele copilului. Greșeala pe care o fac mulți români
Adevarul
„Cel mai bine păstrat secret din Europa”. Insula spectaculoasă din Italia, alternativa ieftină la Coasta Amalfi
wowbiz.ro
Andreea Ibacka a izbucnit în plâns! Ce a emoționat-o până la lacrimi pe vedetă: „Nu-mi mai e rușine să fiu vulnerabilă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
L-a ascultat pe Marius Baciu și a izbucnit în direct: ”Ați pierdut cu ultimii desculți, sunteți nebuni la cap?!”
MediaFlux
ANAF începe să emită deciziile de impunere pentru o categorie de români. Cine trebuie să se prezinte la unitatea fiscală începând de luni, 27 iulie
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România