Teroare la grădiniţă. O educatoare isterică ameninţă copiii că îi arde la plită VIDEO

Teroare şi istericale la o grădiniţă din Iaşi! O educatoare urlă la copii, îi jigneşte şi îi ameninţă că îi pune cu mâna pe plită dacă nu o ascultă.
Romania TV
09 mart. 2012, 14:07
Teroare la grădiniţă. O educatoare isterică ameninţă copiii că îi arde la plită VIDEO

Într-o înregistrare audio postată pe Internet, însoţită de un montaj foto, se aude cum o educatoare de la o grădiniţă din Iaşi le spune micuţilor că este sătulă de ei şi îi ameninţă că îi pune cu mâna pe plită dacă mai ating pereţii. Filmuleţul a ajuns pe Youtube, postat de un ieşean, iar acum cazul este analizat de Inspectoratul Şcolar din judeţ.

Educatoarea acuzată de comportamentul deplasat se numeşte Iulia Pantaie şi este chiar directoarea Grădiniţei cu Program Prelungit nr. 27, din Iaşi. Reporterii de la Bună Ziua Iaşi au încercat să ia şi punctul său de vedere, însă cadrul didactic a refuzat, limitându-se la a spune că este victima unei răzbunări.

Sabina Manea, purtătorul de cuvânt al ISJ Iaşi, a declarat, la România TV, că ar fi fost mai bine dacă ar fi fost vorba despre o înregistrare video, nu doar una audio. „Noi am demarat anchetă pentru a vedea dacă vocea este a persoanei acuzate. Dacă se dovedeşte că această persoană are un asemenea comportament total deplasat, nu are nicio scuză. Dar, înainte de a lua măsuri, trebuie să ne asigurăm că am respectat toţi paşii legali, pentru a fi siguri că persoana nu poate întoarce decizia în instanţă şi apoi să se întoarcă în grădiniţă”, a explicat Sabina Manea.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Răsturnare de situație! Mihai Stoica, vești extraordinare înainte de FCSB – Rapid: revenire spectaculoasă! Update Exclusiv
Capital.ro
Lege la bloc în România. Persoanele obligate să obțină certificat de calificare profesională. E valabil doar 4 ani
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”