The Economist: Românii vor dispărea în anul 3200

Publicația The Economist trage niște concluzii inedite dintr-un recent studiu al ONU, în ceea ce privește rată fertilității și a nașterilor, realizat pentru 21 de țări, printre care se număra și România.
Romania TV
16 dec. 2011, 12:41
The Economist: Românii vor dispărea în anul 3200

Potrivit studiului, ultimul român se va naște în jurul anului 3200, iar ultima femeie din lume, care va vedea lumina zilei, va fi o braziliancă născută în anul 4900.

Portughezii și austriecii vor dispărea în 3100. Un pic mai bine va fi de coreeni, polonezi, ucraineni sau iranieni care vor dispărea puțin mai târziu, între anii 3500-3600. Citeşte mai mult pe green-report.ro.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Tajine de pui cu lămâie şi măsline. Rețeta lui Chef Horia Manea de la Meniu de vedetă
Fanatik.ro
Care este pensia lunară încasată de Sorin Cârțu, ultimul antrenor care a luat titlul cu Craiova. Suma este incredibilă
Capital.ro
Anunț privind indexarea pensiilor. Florin Manole a indicat momentul următoarei majorări: Nu se mai poate amâna
Playtech.ro
Temperaturi neobișnuite în România după ninsori și frig. Cum va fi vremea până la 1 martie
Adevarul
Noua ordine europeană dă frisoane la Paris și Londra. „Istoria are experiențele a două războaie mondiale devastatoare”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
De ce nu este bine să te speli pe cap în MARȚEA ALBĂ. Tradiții și superstiții în Săptămâna Albă 2026
iamsport.ro
Banciu a văzut ce s-a întâmplat în Craiova - FCSB și a dat un verdict acid: ”Logică de tâlhari! Cum să te gândești la așa ceva?!”
MediaFlux
Armata SUA se pregătește pentru operațiuni militare în Iran care ar putea dura săptămâni întregi
stirilekanald.ro
VIDEO Român arestat în Italia după ce a încercat să răpească o fetiță de un an și jumătate! Micuța a fost grav rănită
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat