TIR răsturnat pe calea ferată. Circulaţia feroviară a revenit la normal după trei ore UPDATE

Circulaţia feroviară a fost întreruptă pe magistrala 300 Huedin – Aleşd, în zona localităţii clujene Negreni, după ce un tir care circula pe DN1, dinspre Oradea către Cluj-Napoca, s-a răsturnat, anunţă Centrul Infotrafic al Poliţiei Române.
Alina Costache
21 sept. 2017, 05:17
TIR răsturnat pe calea ferată. Circulaţia feroviară a revenit la normal după trei ore UPDATE

UPDATE: Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că în județul Cluj, circulația feroviară pe magistrala 300 Huedin – Aleșd s-a reluat în condiții normale.

UPDATE: Călătorii din opt trenuri au fost transportaţi cu mijloace auto, în intervalul orar 8.00 – 10.00, după ce un TIR s-a răsturnat lângă calea ferată, în zona localităţii clujene Negreni.

Sunt trei trenuri afectate, respectiv două trenuri de călători care staţionează temporar în gările Ciucea (trenul IR 12531) şi Piatra Craiului (IR 1532), iar trenul R 3642, care a anunţat incidentul, este oprit în linie curentă, între staţiile Ciucea şi Piatra Craiului.

Până la scoaterea tirului din gabarit, Regionala CF Cluj va asigura transbordarea călătorilor cu mijloace auto între staţiile Ciucea şi Piatra Craiului.

Personalul feroviar va interveni pentru ridicarea tirului cu o macara de mare tonaj.

„Centrul Infotrrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că circulaţia feroviară este întreruptă pe magistrala 300 Huedin – Aleşd, în zona localităţii clujene Negreni, după ce un tir care circula pe DN1 (dinspre Oradea către Cluj-Napoca) s-a răsturnat, la kilometrul 551+600 de metri, lângă calea ferată”, se arată într-un comunicat de presă al Centrului Infotrafic al Poliţiei Române.

Evenimentul nu s-a soldat cu victime.

Citeşte şi TIR plin cu navete de bere, răsturnat pe DN 79. Şoferii au sărit să îşi umple maşinile cu navete de bere la „ofertă”

 

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Gigi Becali a anunțat când vine sfârșitul lumii: „Atât va mai dura”
Capital.ro
Pensii mai mari în România. Anunțul BNR pentru pensionari: A crescut pensia, dar n-au mai rămas bani
Playtech.ro
Ai primit amendă în Bulgaria: Unde trebuie să o plătești și ce riști dacă o ignori
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Constantin Budescu și Gabi Enache, revenire-șoc în fotbal! Echipa cu care sunt aproape de a semna
MediaFlux
Când pică Paștele catolic și ortodox în aceeași zi. Lista sărbătorilor până în 2030
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj