Trafic intens pe Autostrada Soarelui şi pe DN1. În weekendul alegerilor locale, bucureştenii se îndreaptă masiv spre mare şi spre munte

Trafic intens pe Autostrada Soarelui şi DN1 cu o zi înainte de alegerile locale. Cozile formate de maşini se întind pe câţiva kilometri. Bucureştenii par mai interesaţi să-şi petreacă weekendul la mare şi pe Valea Prahovei decât să-şi voteze primarii.
Romania TV
25 sept. 2020, 15:03
Trafic intens pe Autostrada Soarelui şi pe DN1. În weekendul alegerilor locale, bucureştenii se îndreaptă masiv spre mare şi spre munte

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că, vineri, 25 septembrie, ora 17:15, pe DN1 București-Brașov valorile de trafic erau următoarele:

– Pe direcţia de deplasare București către Brașov: centura de vest coloană în mișcare de la km 59+800 până la km 61+500 (sensul giratoriu Strejnicu) și de la km 65+200 până la km 66+500 (Lukoil); Comarnic – trafic normal pe ambele sensuri de deplasare; Sinaia – Bușteni, coloană în mișcare de la km 125+500 până la km 131 (centru Bușteni).

– Pe direcția de deplasare Braşov către București, coloană în mișcare de la km 133+500 până la km 131 (Bușteni).

Citeşte şi Cod Rutier 2020. AMENDA IMENSĂ pe care o primeşti dacă te enervezi prea tare în TRAFIC

Pe autostrada A2 București-Constanța, pe sensul către Constanța, din cauza fluxului mare de autovehicule și a restricțiilor impuse de lucrări, s-a format coloană în miscare între km 17 (Cernica) și 27 (Brănești).

Poliţia sfătuieşte conducătorii auto să adapteze viteza la condiţiile de drum, să respecte indicaţiile poliţiştilor prezenţi la faţa locului pentru fluidizarea circulaţiei şi să manifeste o conduită preventivă în trafic.

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Copil român, torturat până la moarte de mamă și iubit în Belgia! Trupul lui Raul a fost găsit într-o geantă
Fanatik.ro
Cristi Manea, cu lacrimi în ochi după pierderea părinţilor: “Am rămas fără nimic! De la înmormântare am mers direct la meci. Nici acum nu realizez ce s-a întâmplat”
Capital.ro
Interzis accesul în centrul orașului. Șoferii care trebuie să obțină autorizație. Se aplică amendă pe loc
Playtech.ro
Se caută angajat de încredere: salariu de 70.000 de euro pe an și cazare gratuită. Ce trebuie să faci pentru aceşti bani
Adevarul
Lecție de bun-simț la volan: cum poți scăpa de amendă la un control rutier, chiar dacă ai greșit
wowbiz.ro
Nașa lui Armin Nicoară, implicată într-un accident în drum spre filmări: „Sunt lovită din spate!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este bărbatul de 35 de ani care și-a pierdut viața în urma avalanșei din Bucegi. Dan Colniceanu era locotenent-colonel în cadrul ISU Brașov și iubea muntele
iamsport.ro
Ion Țiriac, afirmație uluitoare despre un copil pe care l-a crescut. Nimeni nu se aștepta la așa ceva
MediaFlux
Motivul pentru care nu poartă Donald Trump vestă anti-glonț. Răspunsul președintelui SUA a uimit pe toată lumea VIDEO
stirilekanald.ro
De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR