Accident pe Centura Capitalei. O autoutilitară a fost lovită din spate de un autoturism UPDATE

Traficul rutier a fost întrerupt, duminică la prânz, pe sensul de mers dinspre Tunari către autostrada A3, pe Centura Capitalei, din cauza unui accident rutier, după ce o autoutilitară oprită pe carosabil a fost lovită din spate de un autoturism. Traficul rutier a fost reluat în jurul orei 13.40, conform poliţiştilor. 
Cristina Macuc
05 feb. 2017, 11:33
Accident pe Centura Capitalei. O autoutilitară a fost lovită din spate de un autoturism UPDATE

UPDATE Traficul a revenit la normal pe Centura Capitalei la ora 13.40, informează Centrul InFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române.

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române, în judeţul Gorj, pe DN67C Novaci – Rânca, ninge abundent între kilometrii 27 şi 34. Deoarece a început să se depună zăpadă pe carosabil, se acţionează cu utilaje de deszăpezire şi de împrăştiere a materialului antiderapant.

Pe DN1, pe Valea Prahovei, traficul rutier este intens. Autovehiculele rulează cu viteză redusă de la ieşirea din Predeal până în Buşteni, pe sensul de mers Braşov – Bucureşti, iar în sens invers între Poiana Ţapului şi Buşteni.

Din cauza ceţii, vizibilitatea scade, pe alocuri, sub 50 de metri pe DN28, în judeţul Iaşi, dar şi pe DN2 Focşani – Râmnicu-Sărat, în judeţul Vrancea. În judeţul Olt, pe DN65, între Găneasa şi Pădurea Sarului, vizibilitatea este sub 100 de metri, anunţă Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române. 

Administraţia Naţională de Meteorologie a emis o informare referitoare la precipitaţii sub formă de ploaie (şi ninsoare în zona montană înaltă) şi la condiţii de formare a poleiului, valabilă până astăzi, la ora 20:00, dar şi atenţionărinowcasting referitoare la ceaţă pentru judeţele Cluj, Iaşi, Bacău, Vaslui, Botoşani, Neamţ şi Suceava.

Poliţiştii recomandă conducătorilor auto să ruleze cu viteză adaptată, să mărească distanţa în mers, să nu bruscheze comenzile şi să utilizeze corespunzător luminile (de întâlnire, respectiv de ceaţă, dacă ceaţa este densă).

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Soția lui Vali Vijelie le-a pus la punct pe admiratoarele manelistului! Ce "urare" le-a făcut Carmen Rusu
Fanatik.ro
Primele tensiuni la Universitatea Craiova! Conducerea îl acuză pe Coelho: „Să răspundă el! Avem bulevarde în apărare”
Capital.ro
A ieșit la pensie la 57 de ani și primește 6.006 lei. Ce arată decizia de pensionare
Playtech.ro
Cât curent consumă casa chiar și când nu folosești nimic. Aparatele care trag energie 24 de ore din 24
Adevarul
A sunat la 112 să-şi reclame vecinii că nu-l lasă să ia apă din fântâna lor. Cât l-a costat apelul pe un argeşean
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O persoană a fost găsită carbonizată pe DN1, după ce mașina în care se afla a părăsit carosabilul și a fost cuprinsă de foc. Pompierii au intervenit de urgență
iamsport.ro
”Am văzut români prinși, bătuți”. Legenda Stelei, amintiri tulburătoare de la granița cu Iugoslavia
MediaFlux
Traian Băsescu l-a urecheat pe Nicușor Dan: Degeaba a chemat partidele. Le-a dat exact ce voiau să audă
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat