Trafic restricţionat pe DN 1, Bucureşti – Braşov. Se fac lucrări până la sfârşitul săptămânii

Traficul este restricţionat pe DN 1, în zona pasajului de cale ferata din localitatea Timișul de Sus, fiindcă se execută lucrări până la finalul săptămânii, a anunţat Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Braşov.
Romania TV
16 sept. 2020, 19:28
Trafic restricţionat pe DN 1, Bucureşti - Braşov. Se fac lucrări până la sfârşitul săptămânii

Lucrările vizează coborârea nivelului carosabilului pentru a asigura un gabarit de înălțime mai mare. Lucrarea este executată în regie proprie de colegii noștri de la Secția Producție, cu utilajele proprii ale DRDP Brașov.

Traficul în zonă se desfăşoară alternativ pe câte o bandă şi e dirijat de semafoare, pe perioadă lucrărilor. „Vă rugăm să circulați cu prudență și să respectați semnalizarea temporara. Ne cerem scuze pentru disconfortul creat”, a transmis Direcţia Regionala de Drumuri şi Poduri Braşov.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Cum arată casa în care s-a ascuns criminalul de 13 ani din Cenei, după moartea lui Mario. Ce s-a găsit în patul lui
Fanatik.ro
O sumă de 6 milioane de euro, motivul pentru care PNL ar putea să-i retragă sprijinul premierului Bolojan. Scandal fără precedent în interiorul partidului
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Proprietarii de apartamente trebuie să plătească. Asociația de proprietari poate acționa proprietarul în instanță
Playtech.ro
Test de vedere. Doar cei cu ochi de vultur pot vedea șuruburile de pe covor în mai puţin de 8 secunde
Adevarul
Jocul periculos care poate declanșa un nou conflict major. Expert: „Șansele ca Iranul să treacă pragul nuclear sunt foarte mari”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tragediei din Timiș. Microbuzul nu avea sistem de asistență
iamsport.ro
BREAKING | S-a rezolvat transferul: pleacă de la FCSB și semnează cu o echipă din SuperLiga! În ce condiții renunță Becali la jucător
MediaFlux
Nicușor Dan a găsit vinovații în cazul uciderii lui Mario. Ce vrea să facă președintele
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil