Traficul pe Autostrada Soarelui a fost întrerupt peste două ore, din cauza unui incendiu

Pe Autostrada Soarelui, circulaţia a fost întreruptă între Lehliu şi Drajna, din cauza unui incendiu care a izbucnit în imediata apropiere a autostrăzii la kilometrul 82 pe sensul de deplasare către Bucureşti.
Ionela Marcu
03 aug. 2014, 15:11
Traficul pe Autostrada Soarelui a fost întrerupt peste două ore, din cauza unui incendiu

Update. Începând cu ora 19.45, se circulă în condiţii normale pe Autostrada Soarelui. De asemenea, începând cu ora 19.50, a fost ridicată măsura devierii circulaţiei de pe DN1, dinspre Braşov către Valea Prahovei, pe DN1A Săcele – Cheia – Ploieşti.

Reamintim că, din cauza unui incendiu care a izbucnit în imediata apropiere a autostrăzii, la kilometrul 82, pe sensul de deplasare către Bucureşti, traficul rutier a fost deviat pentru mai bine de trei ore.

Pe timpul intervenţiei pompierillor, circulaţia a fost deviată de la Lehliu (kilometrul 64) pe DN3 şi de la Drajna (kilometrul 105) pe DN3A.

Incendiul a izbucnit duminică, în jurul orei 17.30, între Lehliu şi Drajna, într-o zonă din apropierea Autostrăzii, pe sensul de deplasare către Bucureşti.

La ora izbucnirii incendiului traficul era destul de aglomerat pe sensul către Capitală, mulţi turişti întorcându-se acasă, după weekend-ul petrecut pe litoral. La acest sfârşit de săptămână aproximativ 200.000 de români şi-au petrecut timpul liber la malul mării.

Citeşte şi ANUNŢ OFICIAL. TAXA DE POD de la Feteşti, SUSPENDATĂ toată luna august

În judeţul Braşov, începând cu ora 18.40, din cauza aglomeraţiei, a fost luată măsura devierii circulaţiei de pe DN1, dinspre Braşov către Valea Prahovei, pe DN1A Săcele – Cheia – Ploieşti.

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Tzancă Uraganu, copleșit după moartea lui Doru de la Constanța. Ce știa despre problemele cu care se confrunta
Fanatik.ro
Jucătorul care a luat eventul cu Universitatea Craiova a semnat cu Gaziantep! E febleţea lui Mirel Rădoi
Capital.ro
Pensia poate fi suspendată chiar și după ce a fost aprobată. Situațiile prevăzute de lege pe care mulți pensionari nu le cunosc
Playtech.ro
Câți ani trebuie să lucrezi ca infirmier sau îngrijitor pentru stagiu complet. Explicațiile Casei de Pensii
Adevarul
Satul de la Dunăre care a cucerit mii de cehi. „Vin de la o mie de kilometri, dar pentru ei este ca o întoarcere acasă”
wowbiz.ro
A fost făcută publică cauza morții lui Gabi Mureșan! Cum au reușit pompierii să găsească trupul regretatului fotbalist
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cine sunt cei doi alpiniști români găsiți morți în Alpii italieni. Emil și Cornel au căzut într-o crevasă la aproximativ 3.700 de metri altitudine
iamsport.ro
Mitică Dragomir șterge pe jos cu finanțatorul din SuperLiga: ”Vai de mine, am ținut cu el, dar nu îmi place! Ce să facă antrenorul?!”
MediaFlux
Moment istoric pentru România. Un elev reprezintă România la WorldSkills-Shanghai, disciplina „Sudor”
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?