Tragedie de Anul Nou. Un bărbat a murit lovit de două maşini în noaptea dintre ani

Un bărbat a fost călcat de două mașini în noaptea de Revelion și a murit. Un șofer a fugit de la fața locului.
Alina Costache
01 ian. 2020, 10:43
Tragedie de Anul Nou. Un bărbat a murit lovit de două maşini în noaptea dintre ani

Un bărbat care mergea pe marcajul de delimitare a benzilor de pe DN 1, în zona Câmpina, județul Prahova, a murit în noaptea de Revelion, după ce a fost lovit de două mașini. Unul dintre vehicule și-a continuat deplasarea, iar șoferul este căutat de polițiști.

A murit la 27 de ani într-un accident teribil în noaptea de Revelion. Se grăbea spre petrecerea de Anul Nou 2020

Potrivit Poliției Prahova, accidentul s-a produs pe DN 1, între Câmpina și Ploiești, în timp ce victima mergea pe marcajul de delimitare a benzilor.

„Din primele verificări, se pare că un bărbat în vârstă de 29 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism, pe sensul de mers Brașov – Ploiești, ar fi surprins și accidentat un pieton care circula pe marcajul de delimitare a benzilor 1 și 2 pe același sens. Un alt autoturism ar fi trecut peste victimă și ar fi continuat deplasarea, fără a opri la locul evenimentului rutier”, au transmis reprezentanții Poliției Prahova.

Polițiștii fac verificări pentru a-l găsi și pe al doilea șofer implicat în accident. În acest caz a fost deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Povești nemuritoare cu Mircea Lucescu! Marius Șumudică: „Ne-a dus nea Mircea la teatru și apare o fată cu sânii goi pe scenă…”
Capital.ro
Condițiile pentru ieftinirea motorinei. Bogdan Ivan: Statul ar putea reduce iar acciza, dacă prețurile cresc
Playtech.ro
Prețul mielului în Piața Obor 2026. Cât trebuie să scoți din buzunar pentru masa de Paște
Adevarul
Singurul an în care nu s-a aprins Lumina Sfântă de la Ierusalim
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Joia Mare, zi importantă pentru creștini. Ce este interzis astăzi? În biserici se citesc cele 12 Evanghelii
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj